Janusz Szuber honorowym obywatelem Sanoka

  • 9.11.2017, 16:00
  • Anna Twardy
Janusz Szuber honorowym obywatelem Sanoka Ewelina Kochan
Radni miejscy zdecydowali, że Janusz Szuber zostanie kolejnym honorowym obywatelem Sanoka. Uroczyste nadanie tytułu prawdopodobnie w grudniu.

O honorowe obywatelstwo dla znanego sanockiego poety wnioskował burmistrz Tadeusz Pióro.

- Jest jednym z najlepszych współczesnych poetów polskich - mówił o poecie wiceburmistrz Edward Olejko. - Jest znaną osobą, która promuje miasto nie tylko na polską skalę, ale też na międzynarodową. Jego poezja tłumaczy się na wiele języków. Dzięki niemu Sanok jest też odwiedzany przez wielu znakomitych poetów, którzy utrzymują z nim kontakt. Jest to osoba, która nie budzi żadnych wątpliwości co do zasadności nadania jej honorowego obywatelstwa.

Zbigniew Daszyk, przewodniczący rady miasta, dodał, że 10 grudnia Janusz Szuber będzie świętował swoje urodziny i wyraził nadzieję, że uroczysta sesja nadania honorowego obywatelstwa odbędzie się właśnie w tym dniu.

Honorowe obywatelstwo jest przyznawane na wniosek burmistrza, dziesięciu radnych lub trzystu mieszkańców miasta.

 

Anna Twardy
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe