Diabetycy z Sanoka świętują swój dzień

  • 11.11.2017, 15:00 (aktualizacja 11.11.2017 19:07)
  • at
Diabetycy z Sanoka świętują swój dzień Czesław Łuc
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Sanoku świętowało Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Uroczystość była okazją do podsumowania działalności organizacji.

Uczestnicy po mszy świętej w kościele Chrystusa Króla w Sanoku spotkali się w jednej z sanockich restauracji. Gości przywitała Kazimiera Rybczak, prezes Zarządu Koła. Spotkanie poprowadził wiceprezes Czesław Łuc, a sprawozdanie z pracy organizacji przedstawiła zgromadzonym skarbnik, Krystyna Zajdel. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele sanockich władz, które często finansowo wspomagają Koło - Andrzej Chrobak, członek Zarządu Powiatu w Sanoku oraz Stanisław Chęć, wiceburmistrz Sanoka. Czas diabetykom

umilił występ zespołu z Osiedlowego Domu Kultury Gagatek, który zaśpiewał kilka znanych przebojów. Nie zabrakło również gości z zaprzyjaźnionych kół z Jasła, Jedlicza, Krosna, Brzozowa i Leska.  

 

 

Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Sanoku liczy 170 członków. W 2017 roku do organizacji przystąpiło osiem osób. W ciągu roku zorganizowano dziesięć zebrań Zarządu Koła. Zarząd pełni dyżury w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 9 do 12. W tym czasie osoby z Sanoka i okolic badają swój poziom cukru we krwi i ciśnienie.

- W przyszłym roku będziemy świętować 30-lecie naszego Koła - mówi skarbnik Krystyna Zajdel. - Zarząd Koła co roku organizuje kilka spotkań integracyjnych: śledzik, opłatek czy ognisko.

W tym roku dr Anna Wietchy przeprowadziła pięć szkoleń dla osób chorych na cukrzycę. W spotkaniach wzięło udział ponad 150 członków. Diabetycy uczestniczyli również w sierpniu w szkoleniu "Cukrzyca bez powikłań", zaś we wrześniu w szkoleniu "Bezpieczny Senior". W maju czternastu członków koła wzięło udział w turnusie rehabilitacyjnym w Polańczyku. Niektórzy uczestniczyli również w pielgrzymce do Matki Boskiej Śnieżnej w Jarosławiu.

 

 

at
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe