Remont spichlerza w Besku już niebawem

  • 12.11.2017, 15:00
  • MG
Remont spichlerza w Besku już niebawem UG Besko
Nowy obiekt powinien być gotowy już za rok.

14 września gmina rozstrzygnęła przetarg na przebudowę spichlerza dworsko-parkowego w Besku z przeznaczeniem na cele kulturalne.

- Jak już wspominałem, decyzja na dofinansowanie jest pozytywna - informuje wójt Mariusz Bałaban. - Do przetargu zgłosiło się pięciu wykonawców, zatem zainteresowanie było dość duże, a przetarg obejmował dwa zakresy prac: roboty budowlano-konserwatorskie oraz instalacja.

Jak relacjonuje wójt, w pierwszym zakresie  najlepszą ofertę złożyła firma z Krosna, która realizowała teraz nadbudowę szkoły podstawowej. Zadeklarowała wykonanie prac budowlano-konserwatorskich na kwotę 1 105 000 zł. Natomiast na  roboty instalacyjne najlepszą ofertę złożyła firma z Rymanowa, która wyceniła przeprowadzenie prac na kwotę 195 000 zł.

- Z wykonawcami zawarliśmy umowy i przekazaliśmy place budowy - mówi wójt. - Czekamy na rozpoczęcie robót, a firmy mogą pracować jeszcze w tym roku. Zgodnie z umową, zakończenie robót przewidzieliśmy na 15 października 2018 r.

Firma multimedialna do końca miesiąca przekaże nam gotowy projekt aranżacji wizualnej wnętrza budynku, który jest niezbędny do urządzenia pomieszczenia. Jesteśmy już po przetargu na nadzór budowlany, 12 października w formie zapytania ofertowego wyłoniliśmy inspektora nadzoru.

 

MG
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe