Tłumy na Podkarpackim Forum Charyzmatycznym. Wierni debatowali o modlitwie uzdrowienia

  • 14.11.2017, 16:00
  • Agnieszka Szczepańska
Tłumy na Podkarpackim Forum Charyzmatycznym. Wierni debatowali o modlitwie uzdrowienia Klaudyna Konarzewska
Podkarpackie Forum Charyzmatyczne, które prowadzi zespół Mocni w Duchu z Łodzi oraz o. Remi Recław SJ, wpisało się już na stałe w grafik wydarzeń religijnych w Krośnie i w całym naszym regionie. Wielu mieszkańców Podkarpacia czeka na nie przez cały rok.

W tym roku VII Forum w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Krośnie odbyło się 4-5 listopada. Frekwencja biła rekordy: na trzy tygodnie przed wydarzeniem zapisy musiano zakończyć, ponieważ zgłosiło się ponad 2,5 tys. osób. Hala nie pomieściłaby ich więcej.

Tematem tegorocznego spotkania była modlitwa uzdrowienia, a gościem głównym - Marcin Zieliński, lider Wspólnoty Uwielbienia "Głos Pana" w Skierniewicach, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Prowadzi rekolekcje, wieczory chwały oraz modlitwy o uzdrowienie w Polsce i za granicą.

Przez dwa dni ogromna hala zamieniała się w świątynię, której sercem było tymczasowe tabernakulum po lewej stronie sceny. Nigdy nie było przed nim pusto, w przerwach miedzy konferencjami i modlitwą zawsze spora grupa osób trwała tam w milczeniu. Na scenie, obok ołtarza i ambonki, rozlokowali się Mocni w Duchu, którzy animowali śpiewy i modlitwy pod przewodnictwem jezuity, ojca Remigiusza Recława.

Uczestnikami byli ludzie młodzi i starsi, z rozmaitych wspólnot na Podkarpaciu – nie tylko charyzmatycznych, także z Sanoka; kapłani i siostry zakonne, niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich, rodziny z dziećmi, nieraz całkiem małymi.

Wspólny mianownik corocznych spotkań to także sprawna organizacja całości, zapewniona przez krośnieńską parafię św. Piotra i św. Jana z Dukli i jej proboszcza ks. Jana Bielca, przy wsparciu władz Krosna i dyrektora MOSiR-u. Zaparkowanie, nocleg dla chętnych z soboty na niedzielę, zakup posiłków, przekąsek, kawy czy herbaty, nabycie książek, broszur i płyt nie stanowiły żadnego problemu.

Centrum każdego dnia była Eucharystia, której przewodniczyli biskupi archidiecezji przemyskiej. W sobotę był to ks. bp. Stanisław Jamrozek, osobiście związany z Odnową w Duchu Świętym, natomiast w niedzielę - metropolita przemyski ks. arcybiskup Adam Szal. Wspomniał o tym, że na Forum doświadczył żywego Kościoła.

Agnieszka Szczepańska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe