Ponad 8 mln zł dla podkarpackich samorządów! Wśród nich gminy Sanok, Zarszyn, Lesko, Olszanica i Ustrzyki Dolne

  • 10.11.2017, 09:10 (aktualizacja 11.11.2017 11:23)
  • PUW w Rzeszowie/red.
Ponad 8 mln zł dla podkarpackich samorządów! Wśród nich gminy Sanok, Zarszyn, Lesko, Olszanica i Ustrzyki Dolne PUW w Rzeszowie
Samorządowcy z województwa podkarpackiego odebrali z rąk wojewody Ewy Leniart kolejne promesy wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Do jednostek samorządu terytorialnego trafiło 8,56 mln zł.

Gmina wiejska Sanok otrzymała 230 tys. zł na przebudowę drogi "między Osiedlami mieszkalnymi" w Lalinie. Gmina Zarszyn wzbogaciła się o 110 tys. zł  przeznaczonych na ulicę Kwiatową w Odrzechowej. W powiecie leskim promesy dostały gmina Lesko na przebudowę drogi w Jankowcach - 120 tys. zł oraz gmina Olszanica na przebudowę drogi w Uhercach Mineralnych - 90 tys. zł. W powiecie bieszczadzkim gminie Ustrzyki Dolne udało się uzyskać 220 tys. zł na przebudowę ulicy Strwiążyk z przebudową przepustu w Ustrzykach Dolnych.

 

 

Są to środki pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2016. Łącznie na realizację tych zadań wręczono 51 promes dla miast i gmin z naszego województwa. Dzięki środkom zostanie przywrócona bądź przebudowana infrastruktura komunalna uszkodzona w wyniku działania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych tj. drogi, mosty i przepusty.

W tym roku samorządy województwa podkarpackiego otrzymały już  174 promesy na łączną kwotę 59,5  mln zł (razem z promesami wręczonymi 9 listopada br.).

 

PUW w Rzeszowie/red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe