99. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzona na sportowo

  • 16.11.2017, 18:30
  • eMGie
Podziel się:
Oceń:
99. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzona na sportowo Fot. eMGie
Długodystansowcy uczcili Święto Niepodległości - a jakżeby inaczej - biorąc udział w zawodach zorganizowanych 11 listopada. Grzegorz Fedak kończy sezon i występy w kategorii 30-39 lat - w następnym roku przechodzi do wyższej.

Krosno

 Z dystansem 7 km zmierzyło się 481 osób. Pierwszy na mecie zameldował się Ukrainiec, Sergii Okseniuk w czasie 20:59 min. Najszybszy Polak to Ignacy Domiszewski (21:49), który stanął na najniższym stopniu podium. Damian Dziewiński z TG "Sokół" Sanok stoczył pojedynek o zwycięstwo w kategorii wiekowej 30-39 lat z Jakubem Burghardtem, we wcześniejszych latach jednym z najlepszych zawodników startujących w naszym regionie. Damian poprawił się o 22 sekundy w porównaniu do ubiegłego roku, ale zabrakło mu do Jakuba czterech sekund. Sanoczanin finiszował w 22:33. W tym przedziale wiekowym podium uzupełnił Grzegorz Fedak (24:07), w generalce 16. Pobiegł szybciej o siedem sekund niż rok temu.

- Dla mnie to ostatni start w tym sezonie - zaznacza sanoczanin. - Był bardzo udany jak na tak prestiżowe zawody. Jestem zadowolony z całego roku. To mój najlepszy sezon w przygodzie z bieganiem: ustanowiłem w nim życiówkę w maratonie, a na pozostałych dystansach uzyskałem wyniki zbliżone do moich najlepszych osiągnięć. Na 20 startów 15 razy stanąłem na podium.

Od nowego roku Grzegorz przechodzi do kat. czterdziestolatków. Przedział 30-39 lat był dla niego niezwykle udany. Uważa, że osiągnął w nim apogeum formy. Ustanowił życiówki na wszystkich dystansach. Startował w 199 zawodach i aż 104 razy wskakiwał na "pudło".

W Krośnie ubiegłoroczny wynik znacznie, o 1:24, poprawił Krystian Kurzydło (24:35), 21. w generalce i czwarty w kat. do 19 lat. Maria Domiszewska reprezentująca MKS Halicz wygrała kat. K50, Jerzy Haduch z Pisarowiec był drugi w kat. M60+. Takie samo miejsce przypadło sanoczance Bożenie Zapołoch wśród kobiet w kat. służb mundurowych.

 

Rzeszów

W biegu na 10 km najszybszy był Szymon Kulka (30:15). Sanocka ekipa liczyła aż 23 osoby. Poniżej 40 minut udało się przebiec 74. Robertowi Lemko (39:30) oraz 76. Krzysztofowi Bułdakowi (39:43). Marta Leśniak-Popiel rezultatem 47:04 pobiła swoją życiówkę i stanęła na trzecim stopniu podium w kat. K40. Swoje najlepsze osiągnięcia poprawił też m.in. Tomasz Gaworecki (44:48). Ta dwójka trenuje pod opieką Dziewińskiego.

 

Warszawa

 W stolicy na 10 km startowało dwóch sanoczan. Marek Nowosielski (42:34) o 9 sekund przegrał walkę o podium w kat. M60. Zajął w niej 4. miejsce. Bartosz Gładysz osiągnął 51:06.

Wyniki w numerze 46 Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

 

eMGie
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------