Sanoczanie palą znicze na Cmentarzu Łyczakowskim

  • 20.11.2017, 08:00
  • opr. MG
Podziel się:
Oceń:
Sanoczanie palą znicze na Cmentarzu Łyczakowskim Fot. nadesłane
Listopad jest miesiącem pamięci o zmarłych. Czasem, który w sposób szczególny nastraja do refleksji nad życiem i jego przemijaniem. Jest to okres, w którym wspominamy naszych bliskich, a także osoby zasłużone dla narodu, nauki i kultury. Cmentarz jest miejscem spotkania tych, co umarli z tymi, którzy wciąż chodzą po tej ziemi.

Jak co roku, nauczyciele bibliotekarze sanockiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie, członkowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku oraz Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego wzięli udział w akcji porządkowania grobów oraz palenia zniczy w dniu Wszystkich Świętych na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Poszukiwanie grobów zasłużonych na polu bibliotekarstwa, kultury i oświaty oraz członków lwowskiego „Sokoła” nie było rzeczą łatwą, głównie ze względu na to, że wiele grobów jest w złym stanie, a tabliczki nagrobne uległy zatarciu. W przyszłości planuje się odchwaszczanie grobów oraz w miarę możliwości zabezpieczenie ich przed dalszym zniszczeniem. W wielu polskich miastach przeprowadza się akcje zbierania zniczy celem palenia ich na kresowych cmentarzach. "Światełko pamięci" zainicjowali dziennikarze Polskiego Radia Lwów wspólnie z Polskim Konsulatem we Lwowie. Początkowo dotyczyła głównie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, natomiast od 2010 roku znicze palą się także na Cmentarzu Janowskim.

opr. MG

Zdjęcia (9)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------