Optymistka, która zaraża dobrą energią [KOMENTARZ TYGODNIA]

  • 21.11.2017, 20:00
  • Sabina Tworek
Podziel się:
Oceń:
Optymistka, która zaraża dobrą energią [KOMENTARZ TYGODNIA] Fot. archiwum Ula Nycz
Wesoła, otwarta, bezpośrednia – tak ją odebrałam. Nasze pierwsze spotkanie w redakcji wywołało we mnie wiele pozytywnych emocji. Mowa o Uli Wałachowskiej, bieszczadzkiej podróżniczce, która co roku zdobywa nowe kraje, a nawet kontynenty.

Nie byłoby pewnie w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to skromna, młoda kobieta, która postanowiła spełniać swoje marzenia. Ula udowadnia, że to nie pieniądze są najważniejsze, ale przede wszystkim samozaparcie i pomysł, jak zrealizować cel. Od 2009 roku podróżuje dosłownie wszystkim: autostopem, motocyklem, ciągnikiem, rowerem. Śpi w namiocie, u napotkanych ludzi. Poznaje zabytki UNESCO, zwiedza zakamarki na całym świecie. Aby poznać obcą kulturę, zachowuje się tak, jak mieszkańcy danego kraju: jada rękami, siedząc z nimi na podłodze, rozmawia o ich problemach, próbuje zrozumieć ich życie. Miejsca, do których dociera, uwidacznia na fotografiach, a następnie dzieli się wrażeniami z podróży z dziećmi i młodzieżą, jeżdżąc na spotkania po szkołach w całej Polsce.

Ula jest dla mnie osobą niezwykłą, która potrafi pogodzić obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym, a dodatkowo realizuje swoje pasje. W tym zwariowanym świecie, który pędzi wciąż do przodu, gdzie często nie ma czasu na miłość, przyjaźń, zabawę, ona potrafi się zatrzymać... Potrafi z życia czerpać pełnymi garściami, a przy tym jeszcze dzielić się swoim szczęściem z innymi.

Zachęcam do przeczytania reportażu o Uli i śledzenia jej dalszych poczynań w kolejnych wydaniach gazety.

Sabina Tworek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------