Szkoła Medyczna im. Anny Jenke w Sanoku świętowała Jubileusz 55-lecia istnienia placówki

  • 28.11.2017, 10:21 (aktualizacja 28.11.2017 16:02)
  • Agnieszka Szczepańska
Podziel się:
Oceń:
Szkoła Medyczna im. Anny Jenke w Sanoku świętowała Jubileusz 55-lecia istnienia placówki Agnieszka Szczepańska
Uroczystość, która miała miejsce 24 listopada w sali koncertowej sanockiej szkoły muzycznej, prowadziła dyrektor szkoły Halina Połojko. Poprzedziła ją msza święta w kościele Przemienienia Pańskiego.

Po uroczystym ślubowaniu klas pierwszych miały miejsce wystąpienia okolicznościowe, występy artystyczne, a także najbardziej oczekiwane - klasowe spotkania integracyjne.

Szkoła powstała 1 września 1962 r. na mocy uchwały PWRN w Rzeszowie, jako Liceum Medyczne kształcące pielęgniarki w 5-letnim cyklu nauczania.

 

 

Początkowo została zlokalizowana w budynku Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Dąbrowskiego. W roku szkolnym 1970/71 została przeniesiona do budynku SP 1, a potem do I LO przy ul. Zagrody. 1 września 1980 r. utworzono Zespół Szkół, w skład którego weszły I Liceum Ogólnokształcące, Liceum Medyczne i Medyczne Studium Zawodowe.

Decyzją wojewody podkarpackiego od 1 września 1999 r. szkoła uzyskała samodzielność.

3 czerwca 2002 r. Sejmik Województwa Podkarpackiego w 40 rocznicę powstania nadał szkole imię Anny Jenke, nauczycielki z Jarosławia, wybitnego pedagoga, która szczególną troską otaczała zaniedbaną młodzież i dzieci ulicy, a także ludzi biednych, chorych i samotnych.

Szkoła kształci obecnie w następujących kierunkach: technik elektroniki i informatyki medycznej, technik masażysta, opiekunka dziecięca, opiekun w domu pomocy społecznej, asystent osoby niepełnosprawnej, terapeuta zajęciowy, opiekunka środowiskowa, opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych, technik farmaceuta i opiekun osoby starszej.

 

 

Agnieszka Szczepańska

Zdjęcia (13)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------