Policja poszukuje mężczyzny z portretu pamięciowego. Poszukiwany jest podejrzany o oszustwo metodą na wnuczka

  • 30.11.2017, 14:09 (aktualizacja 30.11.2017, 14:15)
  • KPP Sanok

Podziel się:

Oceń:

Policja poszukuje mężczyzny z portretu pamięciowego. Poszukiwany jest podejrzany o oszustwo metodą na wnuczka KPP Sanok Na podstawie opisu pokrzywdzonej został sporządzony portret pamięciowy mężczyzny, który podając się za policjanta zabrał pieniądze.
Policja poszukuje osób, które rozpoznają młodego mężczyznę z portretu pamięciowego. Podejrzewany jest o wyłudzenie od mieszkanki powiatu sanockiego pieniędzy w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych metodą „na wnuczka”.

Do zdarzenia doszło 20 października br. Do 84-latki zadzwoniła kobieta podająca się za żonę jej wnuka i poinformowała ją o wypadku, w którym rzekomo miał uczestniczyć jej wnuk. Następnie rozmowę prowadziła fałszywa policjantka i potwierdzając, że doszło do wypadku, poleciła, aby kobieta jak najszybciej przekazała pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Miały one być rekompensatą dla pokrzywdzonych w wypadku i ochronić wnuka kobiety przed pójściem do więzienia. Rozmówczyni wywierała presję na starszej kobiecie tłumacząc, że trzeba działać szybko i nikt nie może się o tej sytuacji dowiedzieć. Niestety 84-letnia kobieta uwierzyła oszustce i  przekazała swoje oszczędności mężczyźnie, który oczekiwał w umówionym miejscu o ustalonej godzinie. Mężczyzna, który odbierał gotówkę przedstawił się jako policjant, następnie zabrał pieniądze i udał się w nieznanym kierunku.   

 
Na podstawie opisu pokrzywdzonej został sporządzony portret pamięciowy mężczyzny, który podając się za policjanta zabrał pieniądze.
 
Policjanci wyjaśniający okoliczności tego zdarzenia zwracają się z prośbą do osób, które rozpoznają mężczyznę na sporządzonym portrecie pamięciowym oraz nagraniu zarejestrowanym przez monitoring o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 465 73 65 lub z dyżurnym  jednostki policji pod numerem alarmowym 997.

KPP Sanok

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe