Zagrali w piłkę z Mikołajem w Zagórzu

  • 7.12.2017, 19:00 (aktualizacja 07.12.2017 19:57)
  • eMGie
Podziel się:
Oceń:
Zagrali w piłkę z Mikołajem w Zagórzu arch. Ekoball Ekoball zdobył najwyższy oraz najniższy stopień na podium podczas rywalizacji dzieci z rocznika 2008.
Zagórskie zawody "Zagraj w piłkę z Mikołajem" w rocznikach 2007 i 2008 zdominował Ekoball. Oprócz zabawy i dobrej gry, jeden z trenerów postawił zawodników w obliczu "nowego" wyzwania.

Rocznik 2007 i młodsi

W roczniku 2007 zaprezentowały się drużyny Kolejarza Zagórz i Ekoballu (po dwie) oraz Barcelonki Pakoszówka, Remixu Niebieszczany, Ustrzyk Dolnych i Lutowisk. Zwyciężył zespół Ekoball "niebiescy". - Poza nieudanym pierwszym meczem,pozostałe zagrali bardzo mądrze, a przede wszystkim ładnie dla oka - chwali podopiecznych trener Tomasz Mateja. - Cieszy mnie, że udział w turnieju wzięło aż 22 zawodników, w tym kilku nowych chłopców. Dla niektórych były to pierwsze mecze turniejowe, tym bardziej warte były sprawdziany umiejętności na tle okolicznych, zaprzyjaźnionych zespołów.

 

Trener postawił za cel w turnieju budowanie akcji od tyłu z wyjściem na pozycję. Zamiast o koronę króla strzelców zawodnicy wewnętrznie walczyli o "trofeum" króla asyst. Skłaniało ich to do szukania kolegów znajdujących się na lepszych pozycjach. - Królem asyst został tradycyjnie Mateusz Mateja, na pochwałę jednak zasłużył Michał Podstawski, który po raz pierwszy miał ich więcej niż bramek - mówi szkoleniowiec.

Zwycięski skład: F. Filipczak, A. Filipczak, Andrzejewski, Mateja, Bernat, Masłowski, Rolnik, Podstawski, Nowak, Żurek, Król.

 

- Jestem zaskoczony postawą naszych chłopaków, bo to był nasz najsłabszy rocznik - przyznaje Piotr Kowalski, trener-koordynator Kolejarza. - W zeszłym roku dostawali po 0:6. Przegrywali, ale nie poddawali się.

Szkoleniowiec przyznaje, że nie zwracał specjalnej uwagi na wyniki. Jego zespół wywalczył czwarte miejsce. - Fajnie grali, podobało się nam, jak operują piłką - mówi Kowalski. - Zabrakło im jednego punktu do drugiego miejsca. Trzeba było robić małą tabelę - taką samą zdobycz miał Ekoball II.

 

Piotr podkreśla, że jego zespół dobrze zaprezentował się na tle zdecydowanych zwycięzców. - Długo utrzymywał się remis 1:1 i dopiero w końcówce straciliśmy gola - dodaje. - Dla nas bramkę strzeliła Malwinka.

Drugie miejsce wywalczyły Ustrzyki. Przez pomyłkę trener przywiózł na zawody rocznik 2006, ale pozostali zgodzili się na ich udział. Najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Król (Ekoball), bramkarzem Filip Zoszczak (Ustrzyki), a najlepszym zawodnikiem Jagoda Bartkowska (Barcelonka).

 - Cieszy nas, że nawiązaliśmy kontakt z Barcelonką - mówi Kowalski.

 

Rocznik 2008 i młodsi

Na zawody rocznika 2008 Kolejarz miał w planie wystawić dwie drużyny, tak jak Ekoball. W ostatniej chwili zgłosił się Przełomek Besko, więc gospodarz odstąpił swoje miejsce. Pozostałe drużyny to Lesko, Rymanów, Lutowiska, Niebieszczany i Ustrzyki.

Ponownie tryumfowała drużyna Ekoballu "niebiescy". - Jedyne, do czego mogłem się "przyczepić", to brak skuteczności i koncentracji w ostatnich minutach meczów - komentuje trener Bernard Sołtysik. - Coraz lepiej wygląda budowanie ataku od tyłu oraz poruszanie się bez piłki. Szwankuje trochę komunikacja, ale można to zwalić na stres i ogromne emocje, które towarzyszą dzieciakom na turniejach - kończy.

Zwycięski skład: Romaniak, Mandzelowski, Cyran, Zioło, Bańczak, Rajtar, Urban, Mielecki, Bogusz, Janusz, Proćko, Milczanowski.

 

Trener gospodarzy podkreśla, że chciał, aby każdy z 18 chłopaków zagrał. - Z potencjalnie słabszymi zespołami daliśmy zagrać tym, którzy mniej się wyróżniają, a z mocniejszymi wystawiliśmy lepszy skład - mówi Piotr Kowalski. - Niestety, wszystkie mecz przegraliśmy 0:1, zremisowaliśmy tylko z Niebieszczanami 1:1. Szkoda, na przykład z Ekoballem przegraliśmy 0:1, dając sobie strzelić w ostatniej minucie. Najważniejsze, że w tym roczniku też widać progres piłkarski. To, co grali w zeszłym roku, a w tym, to niebo i ziemia.

 

Poziom w turnieju był tak wyrównany, że nikt nie wygrał więcej niż dwiema bramkami. Zwycięzca Ekoball miał 15 punktów, drugi Przełomek miał 13, a trzeci Ekoball "Biali", Lutowiska i Ustrzyki miały po 12 punktów.

Najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Czyż (Ustrzyki), najlepszym zawodnikiem Jan Szybka (Besko), a najlepszym bramkarzem Jan Mandzelowski (Ekoball).

-  Wysoki i wyrównany poziom okolicznych drużyn daje nam ten komfort, że nie będziemy musieli daleko jeździć, by zagrać w wartościowych zawodach - sumuje trener gospodarzy.

eMGie
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------