Jerzy Figura w "Puchatku"

  • 30.12.2017, 09:08
  • ASz
Jerzy Figura w Jacek Lipiński Obrazy Jerzego Figury (stoi w środku) cieszą się uznaniem miłośników malarstwa, są ozdobą licznych kolekcji prywatnych, galerii, plenerów i sympozjów artystycznych.
Do 3 stycznia w Osiedlowym Domu Kultury "Puchatek" można oglądać obrazy krośnieńskiego malarza Jerzego Figury.

Wernisaż 16 grudnia zgromadził w "Puchatku" wielu sanockich miłośników sztuki, którzy skorzystali z okazji, aby osobiście poznać malarza, zamieszkałego i pracującego w Krośnie.

Tematyka prac Jerzego Figury obejmuje pejzaż, architekturę zabytkową Bieszczad i miast polsko-słowackiego pogranicza oraz kompozycje abstrakcyjne. Ze względu na oryginalność ujęcia wyróżnia się cykl "pasmowy" z elementami pejzażu. Artysta pracuje w technice olejnej i akrylu. Obrazy malowane szerokim pędzlem, a także szpachlą posiadają bogatą paletę barw, fakturę, oddają nastrój uwiecznionych miejsc.

Jerzy Figura aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Krosna i regionu. Chętnie wspiera swymi obrazami akcje charytatywne. Ma w swoim dorobku 9 wystaw indywidualnych, a także udział w licznych wystawach zbiorowych. Uczestniczył w wielu międzynarodowych plenerach i sympozjach artystycznych.

 

 

 

ASz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe