Afrykańskie oraz belgijskie i francuskie szopki w sanockiej farze

  • 4.01.2018, 10:41
  • Agnieszka Szczepańska
Podziel się:
Oceń:
Afrykańskie oraz belgijskie i francuskie szopki w sanockiej farze
W sanockiej farze można oglądać szopki afrykańskie oraz belgijskie i francuskie, które przywiózł tu emerytowany misjonarz ks. Marian Daraż.

Ks. Marian ze swoim bratem bliźniakiem Zdzisławem na zmianę pomagają obecnie w głównej sanockiej parafii po nagłej śmierci miejscowego wikarego, ks. Tomasza Grzywny. Obaj od lat 80. przebywali na misjach w Kamerunie: jeden przez 18, a drugi przez 22 lata. Tam zamawiali u miejscowych artystów obrazy i niewielkie rzeźby, w tym także szopki.

W 2004 r. wyjechali do Belgii. Jeszcze do niedawna istniał tam zwyczaj, że na Boże Narodzenie każda rodzina wykonywała własnoręcznie szopkę. Z czasem te niewielkie rękodzieła trafiały do second handów i magazynów, bo młodsze pokolenie nie było nimi zainteresowane po śmierci rodziców i dziadków. Bracia skupowali te pamiątki i prezentują je teraz w Sanoku. Rozłożone na bocznych ołtarzach budzą duże zainteresowanie nie tylko wśród dzieci.

Agnieszka Szczepańska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe