Ekonomik odnosi sukcesy

  • 19.01.2018, 06:46
  • DS

Podziel się:

Oceń:

Ekonomik odnosi sukcesy Agnieszka Szczepańska
10 stycznia portal edukacyjny Perspektywy ogłosił na gali, zorganizowanej tradycyjnie w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018.

Wśród sanockich liceów ponownie najlepsze jest I LO, ale w skali województwa placówka zanotowała spadek z 7. (2017) na 8. miejsce, a w ogólniej ze 159. lokaty spadła na 200.

Na pewno powody do zadowolenia może mieć dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. Karola Adamieckiego. Sanocki ekonomik odnotował poważny skok, w rankingu wojewódzkim z 22 (2017) na 7. miejsce, w ogólnym spoza tabeli na 158. lokatę.

Najlepszym technikum w województwie okazało się krośnieńskie Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych, które wskoczyło na najwyższe podium z drugiego miejsca, w skali ogólnej placówka odnotowała również duży skok z 28. miejsca (2017) na 6.

W naszym województwa spośród liceów, jak co roku, prym wiedzie Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek z Rzeszowa. W tym roku w ogólnej skali rzeszowskie liceum uplasowało się na 26. miejscu i jest to spadek w stosunku do ubiegłego roku o pięć oczek. Na drugie miejsce w województwie przesunęło się I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Krosna, wyprzedzając tarnobrzeskie I Społeczne Liceum. Także krośnieńska placówka spadła w ogólnym rankingu z 64. (2017) na 71. miejsce.

DS

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe