Powiat Leski: spotkanie przewoźników z samorządowcami w sprawie przewozów lokalnych

  • 20.01.2018, 00:27 (aktualizacja 20.01.2018, 02:05)
  • Agnieszka Szczepańska

Podziel się:

Oceń:

Powiat Leski: spotkanie przewoźników z samorządowcami w sprawie przewozów lokalnych Agnieszka Szczepańska Przewoźnicy odpierali zarzuty wójtów, mówiąc o nieopłacalności wielu połączeń lokalnych i konkurencji sezonowych busów.
W Starostwie Powiatowym w Lesku spotkali się samorządowcy i przedstawiciele firm transportowych, aby rozwiązać problemy dotyczące przewozu osób na terenie powiatu leskiego.

Szybko rozwiązać trzeba zwłaszcza sprawę braku komunikacji na trasach nieopłacalnych, gdzie autobusem do małych miejscowości, leżących na uboczu, jeździ kilka osób.

Inne problemy to głównie brak regularnych kursów, brak rozkładów jazdy na przystankach, zrywanie tych rozkładów w sezonie wakacyjnym przez konkurencję, "podbieranie turystów" na dochodowych liniach bieszczadzkich przez sezonowe busy, obciążenie wyłącznie jednego przewoźnika kosztami utrzymania dworca autobusowego w Lesku.
W spotkaniu, zorganizowanym 19 stycznia przez starostę leskiego Andrzeja Olesiuka, uczestniczyli m.in. wójtowie gmin wchodzących w skład powiatu leskiego, radni powiatowi, oraz przewoźnicy: BAK-BUS, SANBUS, PKS Jarosław i PKS Stalowa Wola.
W trakcie burzliwej dyskusji rozważano możliwe rozwiązania, z uwzględnieniem nowych przepisów ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.

Starosta Olesiuk zaproponował też stworzenie docelowo powiatowego rozkładu jazdy, ponieważ z dotychczasowych doświadczeń wynika, że systemu komunikacji nie są w stanie zbudować poszczególne gminy osobno.

 

 

Agnieszka Szczepańska

Zdjęcia (14)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe