Krzysztof Strzyż został nowym nadleśniczym w Dynowie

  • 20.01.2018, 07:55
  • opr. kael za Edward Marszałek

Podziel się:

Oceń:

Krzysztof Strzyż został nowym nadleśniczym w Dynowie RDLP Krosno
Na to stanowisko powołała go Grażyna Zagrobelna, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Zastąpił Adama Pilcha, który przeszedł na emeryturę.

Nadleśniczy Strzyż ma 41 lat. Od urodzenia związany z rodzinnym terenem, a od rozpoczęcia edukacji leśnej nieprzerwanie z lasem, który jest jednocześnie jego miejscem pracy i największą pasją.

W 1994 roku ukończył Zasadniczą Szkołę Leśną w Lesku. Cztery lata później odebrał dyplom technika-leśnika w TL w Lesku. Jest absolwentem leśnictwa na SGGW w Warszawie (2009) i studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej (2017). Obecnie kontynuuje studia II stopnia na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

W latach 1995-1999 był robotnikiem leśnym-gajowym, następnie podleśniczym i jednocześnie instruktorem nauki zawodu dla uczniów ZSL w Lesku. Od 2012 roku przejął obowiązki leśniczego leśnictwa Szczawne, a w lipcu 2016 roku został inżynierem nadzoru. Do 14 stycznia tego roku nieprzerwanie pracował w Nadleśnictwie Lesko.

Jest także radnym powiatu sanockiego i współorganizatorem jednej z najbardziej znanych w Polsce cyklicznych imprez leśnych – Rykowiska Karpackiego, prezentującego dorobek i działalność Lasów Państwowych i tradycje łowieckie.

– Na nowym stanowisku stawiam na dobre relacje z otoczeniem, wzajemny szacunek i zaufanie w zespole – deklaruje nadleśniczy Strzyż. – U pracowników cenię  odpowiedzialność, sumienność, uczciwość i zaangażowanie. Moją wielką pasją jest sport, a w szczególności piłka nożna.

opr. kael za Edward Marszałek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe