Dotknięty palcem Bożym

  • 17.08.2016, 05:01
  • Lidia Tul-Chmielewska
Podziel się:
Oceń:
Dotknięty palcem Bożym Lidia Tul-Chmielewska
22 lipca w Bieszczadach mieliśmy szczęście usłyszeć Leszka Możdżera, znanego muzyka, na koncercie charytatywnym.

Spotkaliśmy się w Smolniku n/Osławą w znanej już nam wszystkim Zagrodzie Chryszczata, gdzie za sprawą „zbiegu okoliczności łagodnych”, a jednocześnie dobroci i osobistemu zaangażowaniu Romana Koperskiego i jego żony Kasi, dokonał się wspaniały koncert. Koncert dla braci bieszczadzkiej, dotkniętej nieszczęściem i chorobą.

Jesteś pierwszy raz w Bieszczadach?
Tak naprawdę to nie wiem. Tysiąc koncertów w różnych miejscach. Wiem, że byłem w Sanoku, ale to chyba jeszcze nie Bieszczady. Ale w takiej formie jak dziś – tak, pierwszy raz.

Czym dla ciebie jest muzyka?
Muzyka jest organizacją dźwięków i sztuką tworzenia harmonii. Jest matematyką, ale i magią. Celebrowaniem ciszy. Muzyka to wprawianie powietrza w drżenie, organizacja wibracji i wyrażanie emocji. Muzyka to połączenie intelektu z intuicją odbywające się w czasie, a więc mierzone w sekundach. Pitagoras, który wybudował fundamenty pod nasz współczesny dwunastotonowy system tonalny, twierdził, że muzyka służy oczyszczaniu duszy.

Więcej w 32 numerze Korso Sanockie

Lidia Tul-Chmielewska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe