Wspomnienie o Krystynie Harnie

  • 20.01.2018, 18:57 (aktualizacja 20.01.2018, 18:58)
  • Maria Kępa

Podziel się:

Oceń:

Wspomnienie o Krystynie Harnie Krystyna Harna (od prawej) udzielała się zarówno na rzecz seniorów, jak i najmłodszych. Zdjęcie wykonane w 1989 roku.
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krystyny Harny, osoby znanej i cenionej w środowisku sanockim.

Krystyna Harna była pierwszym kierownikiem Osiedlowego Domu Kultury Puchatek Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej w latach 1972-1980.

Organizowała działalność nowych kół i klubów; Orkiestrę Mandolinistów Puchatki, Modelarnię Lotniczą Meteor, Klub Plastyka Amatora, Koła Plastyczne, Koła Taneczne, Klub Fotograficzny, Klub Szachowy oraz zorganizowała wiele  ciekawych projektów kulturalnych. Prowadziła bardzo wszechstronną działalność  Klubu Seniora, który w 1984 zdobył odznakę PKPS. Prowadziła też teatr lalek Skrzaty, zespół zuchowy Plastusie, z którymi przygotowała wiele spektakli, odnosząc sukcesy w mieście i regionie.
Od 1980 r.  jako instruktor prowadziła nadal Klub Seniora i Teatr Lalek Skrzaty. Opracowała i przygotowała społecznie z grupą instruktorów ODK kilka widowisk lalkowych dla dzieci przebywających na wypoczynku w Wielkich Oczach.

W 1989 r. przeszła na emeryturę i nadal była aktywnym społecznikiem, kochającym ludzi i zwierzęta. Za zasługi położone w rozwój tej działalności otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi i Srebrną Odznakę CZSBM.

W 1975r rozpoczęłam swoją pierwszą pracę w Puchatku. Krysia umiejętnie przekazała mi swoją wiedzę i mądrość, pomagając  w moich obowiązkach. Była kobietą renesansu; wspaniałym organizatorem, pełnym pomysłów i pasji, dobrą koleżanką, przyjaciółką i tego mnie nauczyła. Dlatego było mi łatwo przejąć kierownictwo po 1980 roku trwające do 2015 r.

Krysia odeszła, ale będzie w pamięci nie tylko mojej, ale wielu jej kolegów i koleżanek, instruktorów ODK Puchatek i Gagatek, pracowników  i Rady Nadzorczej Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Maria Kępa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe