Kasa dla strażaków

  • 21.01.2018, 07:46
  • at

Podziel się:

Oceń:

Kasa dla strażaków Anna Twardy
Strażacy ochotnicy z gminy Bukowsko, po wielu latach starań, otrzymają od samorządu wypłatę za swoją służbę.

Taką decyzję podjęli radni gminy Bukowsko, którzy uchwalili ekwiwalent pieniężny dla każdego członka Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy, który uczestniczył w działaniu ratowniczym lub szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub gminę.

Wysokość wypłaty ustalono w podjętej uchwale na dziesięć złotych za każdą godzinę udziału w działaniu ratowniczym oraz pięć złotych za każdą godzinę udziału w szkoleniu pożarniczym.

- Nasi strażacy od kilku lat wnoszą, aby za działania pożarnicze związane z ratowaniem życia były wypłacane ekwiwalenty - tłumaczył na sesji wójt Piotr Błażejowski. - Poprosiliśmy o sporządzenie listy akcji, które miały miejsce w ostatnich trzech latach i zaproponowaliśmy określone stawki, które są podobne do tych, jakie obowiązują w innych gminach naszego regionu.
Włodarz zaznaczył, że ekwiwalent nie będzie wypłacany wstecz. Wypłaty ruszą od stycznia tego roku.

at

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Z innej gminy.
Z innej gminy. 21.01.2018, 11:34
No to sytuacja w gminie się ZAOGNI !!!

Pozostałe