Nagórzany. Po ośmiu latach w budżecie gminy zadeklarowano kwotę na budowę chodnika

  • 22.01.2018, 07:04
  • at

Podziel się:

Oceń:

Nagórzany. Po ośmiu latach w budżecie gminy zadeklarowano kwotę na budowę chodnika Anna Twardy Codziennie do szkoły tą trasą chodzą dzieci. Największe niebezpieczeństwo dla pieszych na łuku drogi stanowią tiry przewożące kruszywo oraz drewno.
Mieszkańcy Nagórzan w gminie Bukowsko mają powód do radości. Wygląda na to, że chodnik na niebezpiecznym łuku drogi powstanie.

O problemie pisaliśmy w październiku ubiegłego roku. To wtedy jedna z mieszkanek wsi cudem uniknęła zderzenia z tirem. Kobiecie udało się uciec do rowu. Od tego momentu Maria Kowalczyk, radna gminy, która o chodnik walczyła od 2010 roku, zwiększyła starania o jego powstanie.

Radni na ostatniej sesji podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego. Pomoc polega na dofinansowaniu zadania pod nazwą "Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 889 Sieniawa-Bukowsko-Szczawne w miejscowości Bukowsko i Nagórzany". Samorząd przekaże na ten cel 500 tys. zł, a warunki jej udzielenia w formie dotacji celowej oraz zasady rozliczenia środków zostaną określona w zawartym porozumieniu.
Z tej decyzji bardzo cieszy się radna Kowalczyk.

- Dziękuję, że po ośmiu latach starań została ujęta w budżecie kwota na budowę chodnika w Nagórzanach - mówiła w czasie sesji. - Ale to, czy on powstanie, zależy tylko od pana wójta i jego pracowników.

at

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe