13-letni Mateusz Szczepek z Beska czeka na naszą pomoc

  • 25.01.2018, 11:57
  • Sabina Tworek

Podziel się:

Oceń:

13-letni Mateusz Szczepek z Beska czeka na naszą pomoc Fot. archiwum rodzinne Mateusza za dwa miesiące czeka poważna operacja kręgosłupa, a następnie nóg.
Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Niestety jego stan zdrowia ostatnio się pogorszył.

Już od narodzin życie dziecka było zagrożone. Mateusz przy porodzie otrzymał zaledwie cztery punkty w skali Apgar (na 10 możliwych), chłopiec dwa tygodnie spędził w inkubatorze. Lekarze, którzy walczyli o jego życie, nie dawali mu dużych szans na samodzielność.

- Synek, dzięki dobrej opiece medycznej i uporowi najbliższych oraz ogromnej chęci do życia, powoli zaczął raczkować i stawać na nogi - mówi Sabina Bobak-Staniszewska, mama Mateusza. - Dzięki zastrzykom z botoksu, operacji podcięcia ścięgien i długiej rehabilitacji, Mati mógł samodzielnie chodzić, biegać, jeździć na rowerze. Był prawie w stu procentach sprawny.

Niestety od około roku stan zdrowia chłopca nagle się pogorszył.

- Mati ma dużą skoliozę, coraz słabsze nogi i spore przykurcze - dodaje ze łzami w oczach matka. - Mateusz ma problemy z poruszaniem się, samodzielnością i z oddychaniem. Jego stan zdrowia zagraża życiu.

Jak twierdzi pani Sabina, chłopca za dwa miesiące czeka poważna operacja kręgosłupa, a w dalszej kolejności operacja nóg i długa walka o sprawność ruchową.

Sytuacja finansowa rodziny nie jest najlepsza.

- Mieszkamy w domu moich rodziców - mówi kobieta. - Mateusz ma dwoje rodzeństwa: 10-letnią siostrę i 5-letniego brata. Wspólnie z mężem walczymy o zdrowie naszego synka i pragniemy zapewnić mu jak najlepszą przyszłość. Niestety jego wychowywanie i leczenie nie pozwala nam na wykończenie domu, który znajduje się w stanie surowym. Lepsze warunki lokalowe z pewnością polepszyłyby jakość życia syna i dostosowanie pomieszczeń do jego potrzeb.

Pani Sabina ubolewa, że leczenie i częste wyjazdy do lekarza są bardzo kosztowne, dlatego zaznacza, że każda złotówka wpłacona na subkonto Mateusza pomoże rodzinie walczyć o jego zdrowie i w miarę normalne funkcjonowanie.


Osoby, które chcą wesprzeć Mateusza Szczepka, mogą przekazać 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon (KRS: 0000270809) z dopiskiem Szczepek, 8570 

Numer konta:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP Paribas

Sabina Tworek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe