W Ustrzykach Dolnych rozpoczął działalność miejski żłobek

  • 26.01.2018, 11:57
  • ST

Podziel się:

Oceń:

W Ustrzykach Dolnych rozpoczął działalność miejski żłobek Fot. Andrzej Górski Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Bogdan Ferenc, przewodniczący Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych (od lewej), Karina Kwaśnik, dyrektor żłobka, Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz mała Hania.
Długo wyczekiwana przez mieszkańców powiatu bieszczadzkiego inwestycja w końcu ujrzała światło dzienne.

Uroczyste otwarcie miało miejsce 24 stycznia. Placówka pomieści 45 dzieci do 3 roku życia.

- Pomysł na utworzenie żłobka to odpowiedź na oczekiwania społeczne - tłumaczy Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. - Dotychczas w mieście i gminie nie było placówki, która sprawowałaby opiekę nad najmłodszymi, a przez to umożliwiała aktywność zawodową rodziców tych dzieci.

Żłobek powstał na terenie istniejącego w mieście Przedszkola nr 1. Budynek powiększono o nowe skrzydło i wyposażono w nowoczesną infrastrukturę z wszelkimi udogodnieniami, takimi jak podjazd dla wózków oraz windę. Wrażenie robią w pełni przygotowane sale zajęć, szatnie i zaplecze sanitarne.

Koszt budowy żłobka w wysokości 1,5 mln zł pokryto ze środków własnych gminy Ustrzyki Dolne i dofinansowania otrzymanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 - oś priorytetowa Spójność Przestrzenna i Społeczna, w wysokości 1 mln zł oraz rządowego programu "Maluch 2016" w kwocie 1 mln zł.

ST

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe