X Przegląd Kolęd i Pastorałek w Sanoku

  • 26.01.2018, 15:57
  • ST

Podziel się:

Oceń:

X Przegląd Kolęd i Pastorałek w Sanoku Fot. Sabina Tworek Uczestnikami jubileuszowego konkursu były dzieci nie tylko z Sanoka i okolic, ale również z Rzeszowa, Chorzowa i Opatowa.
X Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku z pewnością przejdzie do historii. Jest to zasługa nie tylko okrągłego, pięknego jubileuszu, ale przede wszystkim ilości uczestników, którzy zaprezentowali swój talent muzyczny na scenie w Klubie Górnik.

W tym roku na konkurs zgłosiło się aż 59 solistów i 27 zespołów. Wśród nich były przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z różnych zakątków powiatu sanockiego, a nawet... Polski.

- Dzieci biorące udział w przeglądzie pochodziły nie tylko z Sanoka, ale także z Brzozowa, Rzeszowa, Opatowa czy Chorzowa - mówi Agnieszka Trznadel-Piasta, instruktor sanockiego MDK. - Głównymi nagrodami były statuetki śpiewających aniołów, wykonane przez Katarzynę Długosz-Dusznik, które przyznaliśmy dla trzech najlepszych prezentacji.

Pierwszy anioł powędrował do Zespołu Tańca Ludowego "Rzeszowianka" z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie - za wielką grupową kulturę dźwięku. Drugi trafił do uczniów klasy I "a" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku - za radość kolędowania i zaangażowanie w każdym względzie. Z kolei trzeci anioł jury przyznało Elenie Jakubiec. Dziewczynka otrzymała statuetkę za anielski głos i niebiański klimat, w jaki wprowadziła widownię wraz ze swoim tatą, który akompaniował jej na keyboardzie.

Trzyosobowe jury w składzie: Ewa Kiczorowska, wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku, Konrad Oklejewicz, instruktor muzyczny MDK, oraz Anna Konieczna, sekretarz jury przyznało również liczne nagrody i wyróżnienia w każdej z kategorii.

- Jesteśmy szczęśliwi, że nasz konkurs cieszy się co roku tak dużym zainteresowaniem - dopowiada pani Agnieszka - że tak licznie przyciąga wspaniałe, utalentowane dzieci i ich instruktorów. Warto dodać, że patronat honorowy nad imprezą już po raz drugi objął Podkarpacki Kurator Oświaty, co z pewnością podnosi rangę przeglądu - zaznacza instruktorka. Relację online i zdjęcia z konkursu można obejrzeć na stronie internetowej MDK.

ST

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe