Uczniowie z Nowosielec wrócili z Irlandii

  • 28.01.2018, 13:15
  • Robert Piechocki

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie z Nowosielec wrócili z Irlandii Fot. Robert Piechocki Z zagranicznych praktyk w Irlandii skorzystało 40 uczniów Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach.
Początek 2018 roku dla uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach jest czasem na podsumowanie działań w kończącym się kolejnym już projekcie wzbogacającym ofertę edukacyjną placówki i finansowanym z funduszy europejskich.

Dwie dwudziestoosobowe grupy uczniów ZS CKR Nowosielce w marcu oraz wrześniu 2017 roku przebywały na praktyce zawodowej w Irlandii. Zajęcia zaplanowano zgodnie z założeniami projektu POWERVET - 2016 - 1 - PL01 - KA102 - 02526 Nowe doświadczenia zawodowe uczniów ZS CKR Nowosielce - praktyki w Unii Europejskiej.

Najliczniejszą grupę wśród praktykantów stanowili uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych (20 osób), następnie uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa (10 osób), techników weterynarii i technikum systemów oraz urządzeń energetyki odnawialnej (po 5 osób). Wszyscy uczestnicy mobilności przebywali w okolicach miasta Sligo. Oprócz zajęć w zakładach praktyk uczniowie mieli możliwość skorzystania z bogatego programu kulturowego.

Zwiedzili m.in.: Holy Well, Dooney Rock, Glewcar Waterfall, Strandhill, Enniskillen . W każdą sobotę zorganizowane były dłuższe wyjazdy do Belfastu, Knock, Famine Museum, Westport. Bardzo ważnym doświadczeniem były zajęcia z języka angielskiego, w tym konwersacje z native - speakerem oraz udział w obchodach Dnia Świętego Patryka – patrona Zielonej Wyspy.

Jednym z działań podsumowujących projekt był konkurs na najciekawsze wspomnienie z Irlandii. Warto zaznaczyć, że w pracach konkursowych praktykanci wyrażali pozytywne opinie  na temat przygody, którą przeżyli podczas realizacji projektu Nowe doświadczenia zawodowe uczniów ZS CKR Nowosielce – praktyki w Unii Europejskiej.

Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w stażu zagranicznym oraz dokument Europass - Mobilność.

Projekt był realizowany na zasadach programu Erasmus+, a finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego". Środki przeznaczone na zrealizowanie wszystkich zadań projektowych to kwota  494 040, 38 zł.

Robert Piechocki

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe