XIV Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zarszynie [ZDJĘCIA]

  • 01.02.2018, 18:00
  • at

Podziel się:

Oceń:

XIV Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zarszynie [ZDJĘCIA] Anna Twardy Na przeglądzie zaprezentowała się Grupa Instrumentalno-Wokalna działająca przy OSP Nowosielce. W jej wykonaniu publiczność usłyszała m.in. "Tylko jedna jest taka noc".
Po raz czternasty mieszkańcy gminy Zarszyn spotkali się w zarszyńskim kościele na wspólnym kolędowaniu. W tym roku zaprezentowało się trzynastu wykonawców, a wśród nich orkiestry dęte, chóry, schole, zespoły i inne grupy muzyczne.

Zgromadzonych powitał ks. Zdzisław Babiarz, nowy proboszcz parafii. Wieczór poprowadziła Beata Nawalaniec z Urzędu Gminy w Zarszynie. Spotkanie rozpoczęło się od występu Orkiestry Dętej Lutnia z Zarszyna, która liczy 94 lata. Obecnie funkcję kapelmistrza orkiestry pełni Mateusz Podulka. Wraz z Lutnią wystąpiła Klaudia Graboń, która zaśpiewała "Znak pokoju" oraz "Północ już była".

Jako druga wystąpiła grupa wokalna działająca przy Kole Gospodyń Wiejskich w Bażanówce. Zespół śpiewa od ponad 20 lat. Na akordeonie śpiewającym przygrywał Bogusław Kędzior. Na samym początku grupa wspomniała o swoich dwóch zmarłych członkach i na ich cześć zaśpiewała "Kolędę dla nieobecnych".

Następnie zaprezentowała się Grupa Instrumentalno-Wokalna działająca przy OSP Nowosielce. W jej wykonaniu publiczność usłyszała m.in. "Tylko jedna jest taka noc". Kierownikiem zespołu jest Mieczysław Węgrzyn. Później zaśpiewała grupa działająca przy Klubie Seniora w Długiem pod wodzą Marii Grabowskiej. Po niej przed publicznością zaprezentowały się: Schola z Odrzechowej pod kierownictwem Dariusza Fudały, który do występu przygotował jeszcze dwie inne grupy, grupa wokalna działająca przy Stowarzyszeniu KGW "Gniewoszanki" w Nowosielcach, z którą zaśpiewała malutka Kinga Litwin, grupa ze Szkoły Podstawowej w Zarszynie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Jaćmierzu pod batutą Mieszka Szybki, czterogłosowy chór kościelny z Zarszyna założony w 1956 roku i prowadzony przez Romana Drwala, zespół "Iskra" z Długiego oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Odrzechowej. Gościem specjalnym wieczoru był Chór "Musica" działający przy Szkole Podstawowej w Łękach Dukielskich, którym dyryguje Andrzej Aszlar. Grupa śpiewa od ponad 20 lat.

 - Jest to duża przyjemność śpiewać kolędy – mówi Maria Grabowska, jedna z uczestniczek. - Występujemy w "Przeglądzie" już czwarty raz. Co roku przygotowujemy coś nowego,  najchętniej jakieś dawne kolędy i pastorałki, których bardzo wiele znajduje się w starych kantyczkach. Z podziwem można słuchać kolędowania zespołów i patrzeć, jak wykonawcy dokładają wszelkich starań, aby jak najlepiej tu, przy żłóbku, zaśpiewać.

Pamiątki z kolędowania wręczyli wykonawcom Maria Kurowska, wicemarszałek województwa, Bogdan Rzońca, poseł na Sejm oraz Andrzej Betlej, wójt gminy Zarszyn.

at

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe