Dzieci rolników bawiły się na zabawie karnawałowej organizowanej przez Spomlek [ZDJĘCIA]

  • 11.02.2018, 08:00
  • Agnieszka Szczepańska
Podziel się:
Oceń:
Dzieci rolników bawiły się na zabawie karnawałowej organizowanej przez Spomlek [ZDJĘCIA] Agnieszka Szczepańska Rodzina rolników z Nadolan w gminie Bukowsko.
Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek w Radzyniu Podlaskim zorganizowała imprezę karnawałową dla dzieci dostawców mleka z Bieszczad i okolic. Około pięćdziesięcioro dzieciaków bawiło się w Sali Zabaw Urwis w Sanoku. Na pożegnanie wszystkie otrzymały świąteczne paczki.

Animatorki prowadziły zabawy i konkursy, malowały buźki, czuwały, żeby żadnemu maluchowi nie zabrakło słodkich przekąsek i napojów. Rodzice w tym czasie mogli spokojnie porozmawiać przy kawie, herbacie i ciastkach. Podczas spotkania 3 lutego frekwencja dopisała, przyjechali niemal wszyscy: ponad trzydziestu rolników z powiatów sanockiego, bieszczadzkiego, leskiego i brzozowskiego.

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek ceni sobie miejscowych dostawców, ponieważ mleko od hodowanych tutaj krów rasy simentalskiej ma bardzo wysoką zawartość kazeiny, a Spomlek produkuje głównie żółte sery. Odbierane mleko zawożone jest do Radzynia Podlaskiego.

- Spółdzielnia bardzo dba o relacje między firmą a dostawcami - mówi Michał Benet, doradca żywieniowy w Spomleku. - Od dwóch lat organizuje dla nich m.in. bale karnawałowe, a także zabawy choinkowe dla dzieci.

Spółdzielcza mleczarnia łączy cztery zakłady produkcyjne: w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Młynarach oraz Chojnicach. Imprezy karnawałowe odbywają się w każdym z nich, ale dla rolników z okolic Sanoka, z racji oddalenia tego terenu i liczby miejscowych producentów mleka, zabawa została zorganizowana na miejscu. Zajęła się tym Jolanta Tylenda, przedstawicielka rolników i członek rady nadzorczej Spomleku.

- Od pięciu lat dostarczamy mleko dla spółdzielni - mówi Sylwester Tylenda, rolnik z Bandrowa Narodowego w powiecie bieszczadzkim. - Poprzednio, gdy odbierały je od nas inne mleczarnie, takie zabawy nie były możliwe. Dzieci zawsze mają ogromną frajdę i nie chcą potem wracać do domu. Imprezy są dobrze zorganizowane, każdy jest zadowolony. Rodzice też mogą przy okazji odpocząć i porozmawiać. Mamy satysfakcję, że ktoś o nas dba.

Agnieszka Szczepańska

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Liz
Liz 11.02.2018, 18:20
Zmieńcie przeglądarkę do zdjęć, bo ja po obejrzeniu dwóch tracę cierpliwość
Kroso Gazeta Sanocka
Kroso Gazeta Sanocka 11.02.2018, 21:18
Mamy nadzieję, że nowa wersja przeglądania zdjęć zadowoli naszych Czytelników. Pozdrawiamy.

Pozostałe