VII zimowy Beskidzki Rajd Narciarski Śladami Dwóch Kardynałów

  • 20.02.2018, 11:22 (aktualizacja 20.02.2018, 18:31)
  • Roman Kuźniar komandor Rajdu / UG Zarszyn

Podziel się:

Oceń:

VII zimowy Beskidzki Rajd Narciarski Śladami Dwóch Kardynałów UG Zarszyn
17 lutego, w terminie rezerwowym, na trasie od Pastwisk do Komańczy odbył się VII Beskidzki Rajd Śladami Dwóch Kardynałów.

Tym razem przyroda zadbała o dobre warunki, było sporo świeżego śniegu. Na starcie stanęło 25 uczestników. Rajd zimowy, na nartach, nadal uchodzi za  wersję dla zuchwałych, ponieważ uważany jest za raczej trudny pod względem technicznym i fizycznym. Rekompensatą za trudy była baśniowa sceneria Beskidu Niskiego – od tajemniczego boru na Bukowicy, przez kręte ścieżki na Kamieniu, karkołomny zjazd z Tokarni po biały bezkres kopuły Wahalowskiego Wierchu. Na trasie czekały niespodzianki: poczęstunek na Kiczerze, przygotowany przez wspólnotę zielonoświątkowców, oraz na Bukowicy, przygotowany przez Nadleśnictwo Rymanów. Po zjeździe do Komańczy uczestnicy odwiedzili kaplicę w klasztorze Sióstr Nazaretanek. Finał imprezy miał miejsce „Pod kominkiem”. Dyplomy wręczali wójt Komańczy Stanisław Bielawka oraz sołtys Pastwisk Henryk Maksymik, który ufundował także gorący posiłek. Dodatkową atrakcją było degustowanie nalewek, które uczestnicy rajdu zabrali ze sobą do plecaków.  

                    

Roman Kuźniar komandor Rajdu / UG Zarszyn

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe