KRONIKA POLICYJNA: kradzieże, pobicia i pechowe zakupy

  • 20.02.2018, 13:38 (aktualizacja 20.02.2018, 13:46)
  • at/Informacji udzieliła st. asp. Anna Oleniacz

Podziel się:

Oceń:

KRONIKA POLICYJNA: kradzieże, pobicia i pechowe zakupy KPP Sanok
W tym tygodniu złodzieje okradali mieszkania, kierowcy salwowali się ucieczką przed kontrolą policyjną, zaś niektórzy konflikty rozwiązywali za pomocą pięści.

Zwietrzył podróbkę

W Zabłotcach 13 lutego pracownik jednej z firm zajmujących się dystrybucją sprzętu do diagnostyki pojazdów zawiadomił o oferowaniu do sprzedaży za pośrednictwem serwisu internetowego podrobionego testera diagnostycznego. Policja zatrzymała sprawcę oraz zabezpieczyła wskazane urządzenie.

Okradli mieszkania

Na ulicy Śliwowej w Sanoku 13 lutego dwoje nieznanych sprawców pod pretekstem udzielenia pomocy medycznej weszło do mieszkania 90-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. W trakcie ich pobytu w kuchni, do mieszkania weszła prawdopodobnie trzecia osoba, która z szafy znajdującej się w pokoju zabrała 8 000 zł.

Na ulicy Lipińskiego w Sanoku 19 lutego 82-letnia mieszkanka powiatu sanockiego dobrowolnie wpuściła do mieszkania dwóch nieznajomych, którzy podawali się za pracowników wodociągów. Mężczyźni twierdzili, że sprawdzą stan rur. Chcieli też zwrócić właścicielce mieszkania pieniądze w związku z nadpłatą za wodę. Podczas sprawdzania szczelności instalacji jeden z nich przeszukał mieszkanie i ukradł dwa portfele z pieniędzmi oraz dokumentami. Następnie mężczyźni spokojnie opuścili mieszkanie. Łączna suma strat to około 9 000 złotych.

Z braku uwagi

W Sanoczku 13 lutego kierowca pojazdu osobowego nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Jeep. W wyniku zdarzenia kierowca jeepa z urazem głowy trafił do szpitala.

Złodzieje telefonów

Na ulicy Kochanowskiego w Sanoku 13 lutego złodziej ukradł mieszkańcowi powiatu sanockiego telefon komórkowy marki Samsung o wartości 500 zł.

Tego samego dnia na ulicy Królowej Bony w Sanoku nieznana osoba w sposób nieustalony dostała się do wnętrza zamkniętego samochodu marki Hyundai należącego do mieszkańca powiatu sanockiego. Stamtąd zabrała telefon komórkowy Huawei o wartości 999 zł.

Nietrzeźwy kierowca

Na ulicy Granicznej w Długiem 13 lutego policjanci w trakcie kontroli drogowej ujawnili, że kierowca samochodu osobowego marki Honda, 27-letni mieszkaniec powiatu sanockiego był  nietrzeźwy. I badanie wykazało 0.84 mg/l, II - 0.88 mg/l, zaś III - 0.81 mg/l.

Pechowy zakup

Na ulicy Traugutta w Sanoku 14 lutego trzy osoby doprowadziły 42-letnią mieszkankę powiatu sanockiego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przy zakupie pojazdu marki Renault. Sprawcy podali nieprawdziwe dane właściciela pojazdu, co uniemożliwiło jego rejestrację. Straty oszacowano na 4 500 zł.

Pobici przez znajomych

W Srogowie Dolnym 14 lutego mężczyzna w czasie picia alkoholu uderzył pięścią w twarz 21-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. Pokrzywdzony doznał obrażeń nosa i twarzy, naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej dni siedmiu.

Z kolei w Dobrej 16 lutego znajomy pobił 17-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. W wyniku pobicia nastolatek złamał ząb oraz doznał obrażeń twarzy i klatki piersiowej.

Ucieczka przed policją

Na ulicy Krakowskiej w Sanoku 17 lutego policjanci próbowali zatrzymać pojazd marki Seat do kontroli drogowej. Jednak kierowca nie zatrzymał samochodu i kontynuował jazdę pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy, poruszających się oznakowanym pojazdem służbowym - sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pojazd zatrzymano do kontroli po przejechaniu około 300 metrów od miejsca podjęcia czynności. Kierowca, 32-letni mieszkaniec powiatu sanockiego odmówił badania na urządzeniu kontrolno-pomiarowym. Z uwagi na podejrzenie kierowania w stanie nietrzeźwości mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań.

 

at/Informacji udzieliła st. asp. Anna Oleniacz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe