Sanok zagospodaruje brzegi rzeki San

  • 03.03.2018, 09:00
  • UM Sanok

Podziel się:

Oceń:

Sanok zagospodaruje brzegi rzeki San UM Sanok Nad Sanem powstaną m.in. ławki, kosze na śmieci i paleniska.
Dzięki dofinansowaniu Sanok jeszcze w tym roku zrealizuje projekt "Zagospodarowanie terenów brzegów rzeki Sanu" o wartości 1,5 mln zł.

Miasto zabiegało o środki zewnętrzne z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fundusz ten pozytywnie zaopiniował projekt i przyznał wsparcie finansowe w kwocie ponad 1,2 mln zł.

Jeszcze w tym roku wykonane zostaną prace związane z nasadzeniem roślin, wyposażeniem terenów w elementy małej architektury, pielęgnacją istniejącej szaty roślinnej i rekultywacją terenów trawiastych na obszarach przyległych do Sanu na odcinku od mostu Olchowieckiego do ujścia potoku Kiczury.

Nad rzeką powstanie kilka punktów odpoczynku, wyposażonych ławki, kosze na śmieci oraz paleniska. Punkty, w których znajdować będą się miejsca do grillowania, zostaną wzmocnione nawierzchnią z płyt ażurowych położonych na podbudowie z kruszywa. Wolne przestrzenie wypełni ziemia i trawa. Wytyczona i utwardzona zostanie ścieżka pieszo-rowerowa.

Wykarczowane zostaną zniszczone krzewy i pnie pozostałe po nieistniejących już roślinach; gałęzie i konary drzew będą przycięte do wysokości 2,5 m od poziomu gruntu dla zapewnienia bezpieczeństwa osób poruszających się w pobliżu. Przewiduje się również rekultywację terenu poprzez wymianę darni i wyrównanie podłoża.

Realizacja tego projektu powinna polepszyć wizerunek brzegów Sanu oraz zachęcić sanoczan do wypoczynku nad rzeką.

UM Sanok

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
SANOCZANIN
SANOCZANIN 12.01.2019, 02:15
San tam, gdzie ludzka głupota wylewa mu beton staje się brzydki. Powinno się przeprojektować mózgi pomysłodawcom i zrewitalizować ich stare zniszczone betonem (chyba jeszcze partyjnym) kory mózgowe oraz przyciąć ich kompetencje do własnego nosa. Geniusza zaś, który chce wymienić darń od razu wykopać z powrotem skąd przybył.
Bezmyślność i trwonienie pieniędzy specjalnością UM Sanok
prawie sanoczanin
prawie sanoczanin 03.03.2018, 16:50
Kolejna miejscówka dla miejscowych żuli... kolejnym krokiem będzie zwiększenie patroli straży miejskiej w tych okolicach.
.
. 03.03.2018, 15:06
Pomysł fajny lecz z pewnością sanoccy alkoholicy szybko zajmą te miejsca.
rafi
rafi 03.03.2018, 13:30
najwyższy czas żeby zagospodarować brzegi sanu swietny pomysł

Pozostałe