Pielnia organizuje bieg upamiętniający Żołnierzy Wyklętych

  • 02.03.2018, 13:01
  • Krzysztof Lubomski

Podziel się:

Oceń:

Pielnia organizuje bieg upamiętniający Żołnierzy Wyklętych
Zapraszamy do udziału w Biegu Tropem Wilczym w Pielni. Start już w niedzielę, 4 marca.

Pielnia dołącza do ogólnopolskiej akcji upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych. Została ona zapoczątkowana w 2013 roku, a od 2015 roku zyskała charakter ogólnopolski i na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń biegowych. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ok. 60 tys. uczestników z 281 miast. Ambicją organizatorów w nadchodzącej edycji będzie pobicie tego wyniku o około 10 tysięcy.

W ramach projektu jest tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje.

W Pielni przygotowano cztery dystanse, najdłuższy ma sześć kilometrów. Na wszystkie biegi obowiązuje rejestracja. Biegi dla dzieci są bezpłatne. Na biegi główne obowiązuje opłata 20 zł.

Zapisy możliwe są na stronie www.pielnianie.pl (tam są również pozostałe informacje, m.in. profile tras, regulamin) oraz pod numerem telefonu 792-447-443. Biuro zawodów zostanie otworzone w okolicy startu od godziny 9.00. Dzień wcześniej, 3 marca, biuro zawodów otwarte będzie w Sanoku przy ul. Zamkowej 3 - Estetique Sanok.

Korso Gazeta Sanocka objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Krzysztof Lubomski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe