Sanok stawia na aktywność

  • 7.03.2018, 11:38
  • UM Sanok
Podziel się:
Oceń:
Sanok stawia na aktywność UM Sanok Władze miasta Sanoka zgłosiły trzy projekty do ministerialnego programu Otwartych Stref Aktywności.
Władze miasta Sanoka zgłosiły trzy projekty do programu Otwartych Stref Aktywności (OSA).

W styczniu br. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór do tego programu, którego celem jest wsparcie finansowe zadań wskazanych przez samorządy w zakresie stref aktywności służących dzieciom, młodzieży i rodzinom. Program ten dedykowany jest rozwojowi małej infrastruktury takiej jak place zabaw, siłownie plenerowe czy strefy gier i relaksu. Docelowo w całym kraju ma powstać 3 tysiące takich miejsc.

Sanok stara się o realizację trzech przedsięwzięć. Otwarte Strefy Aktywności miałyby wzbogacić obecne tereny rekreacyjne przy ul. Jarzębinowej na Dąbrówce, Ogródek Jordanowski przy ul. Łaziennej oraz stadion „Wierchy”. Na Dąbrówce miałaby powstać siłownia plenerowa wyposażona w siedem urządzeń, plac zabaw wzbogacony o trzy urządzenia oraz strefa relaksu. Projektowana część placu zabaw zmieniłaby nawierzchnię na poliuretanową, zaś pod siłownią nawierzchnia składałaby się z eko-kraty. Popularny Ogródek Jordanowski zlokalizowany w centrum miasta otrzyma nową siłownię zewnętrzną. Według zakładanego projektu, również na „Wierchach” powstanie plenerowa siłownia z sześcioma urządzeniami. Zakładany koszt tych trzech inwestycji to 258 379 złotych.

Wnioski będą rozpatrywane przez ministerstwo w dwóch wariantach. Pierwszy wariant – podstawowy – dotyczy siłowni plenerowych i stref relaksu, których wycena nie przekracza 50 tys. złotych. W tym przypadku wysokość dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej może wynieść do 50% wydatków kwalifikowanych, nie więcej niż 25 tys. złotych lub do 70% wydatków kwalifikowanych zadania, nie więcej niż 35 tys. złotych w przypadku realizacji zadania inwestycyjnego w najmniej zamożnych gminach. Rozszerzony wariant obejmuje inwestycje, które zakładają powstanie siłowni plenerowych, stref relaksu, sprawnościowych placów zabaw a także ogrodzenie terenu wraz z zagospodarowaniem zieleni. Wycena tych projektów nie może przekroczyć 100 tys. złotych Spełniające ten warunek wnioskodawcy mogą liczyć na dofinansowania nie większe niż 50 tys. złotych lub 70 tys. złotych w najmniej zamożnych gminach.

Urząd Miasta Sanoka

UM Sanok
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------