Nowy numer Korso Gazety Sanockiej już w sprzedaży

  • 14.03.2018, 18:38 (aktualizacja 04.04.2018, 23:01)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Nowy numer Korso Gazety Sanockiej już w sprzedaży
Przeczytacie w nim m.in.:

Ogień zabrał ojca i dom
Ogień strawił cały ich dorobek. W pożarze zginął ojciec rodziny, a matka z trójką dzieci potrzebują pomocy. Liczy się każdy grosz.


Komendant jest jak ojciec
Rozmowa z Krzysztofem Dżuganem, byłym komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

 

Szpital na językach
Radny Sebastian Niżnik w związku ze zgłoszoną na lutowej sesji interpelacją otrzymał od Wacława Krawczyka, wicestarosty powiatu sanockiego, odpowiedź w sprawie zwolnień lekarzy w sanockim szpitalu.

Świat z perspektywy siodełka

Wraz z wiosną wiele osób przesiada się na rower, bo to zdrowo, tanio i proekologicznie. Aby jednak wyjechać z naszego miasta w piękniejsze "okoliczności przyrody", trzeba najpierw zaliczyć wdychanie kłębów spalin na zatłoczonych ulicach, wysokie krawężniki oraz irytację kierowców i przechodniów, ponieważ rowerzysta przeszkadza zarówno na jezdni, jak i na chodniku.

W numerze znajdzie też rozmowę z Mateuszem Wawrzyńskim, miłośnikiem rowerów, kolarzem amatorem, profesjonalnym serwisantem.


Nie boimy się więźniów
W Sanoku przy ulicy Stróżowskiej na działce o powierzchni 11,5 ha powstanie nowoczesny zakład karny. W pobliżu duże osiedle i trzy szkoły. Co na to mieszkańcy dzielnicy? Czy podoba im się ten pomysł?

 

Gminy utrzymują powiat
945 tys. zł - tyle gminy w ubiegłym roku przekazały Starostwu Powiatowemu w Sanoku. W zamian pomoc od powiatu otrzymała tylko jedna gmina - miasto Sanok - 62 tys. zł na działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ile i na co wydały samorządy, aby wspomóc starostwo?

 

Rehabilitanci wychodzą z cienia
Więcej możliwości, większa odpowiedzialność, ale czy większa płaca? Nowa ustawa wprowadza istotne zmiany w pracy rehabilitantów. Jakie konsekwencje niesie ze sobą dla fizjoterapeutów z Sanoka?

Radni powiatowi kadencji 2014-2018

Przyszedł czas na kolejnych radnych powiatu sanockiego. Dzisiaj prezentujemy zasługi Alicji Wosik, Eugeniusza Stabryły i Roberta Pieszczocha.

 

Gratulujemy, panie Mirku!
Mirosław Kaźmierczak, trener UKS Spartanie Zahutyń, został laureatem ogólnopolskiej nagrody im. Jana Rodowicza "Anody", przyznawanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwyciężył w kategorii "Aktywność społeczna stanowiąca wzór dla młodego pokolenia".

 

Spór o ojcostwo
Droga krajowa nr 84, prowadząca przez Lesko i Glinne bezpośrednio w kierunku przejścia granicznego, została wpisana do wykazu miejsc szczególnie niebezpiecznych. W ciągu dwóch lat GDDKiA ma tam wybudować chodnik. Czyja to zasługa?

 

Kulisy powstania uchwały budżetowej na 2018 rok
Stanisław Bielawka, wójt gminy Komańcza, zabrał głos w sprawie uchwały budżetowej

 

Sędziwa jubilatka
II Liceum Ogólnokształcące obchodzi w tym roku piękny jubileusz, dziewięćdziesięciolecie istnienia.

 

Dla bezpieki zawsze WiN-ni
Sanockie struktury Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość funkcjonowały przez niespełna półtora roku. Zakończyła je fala aresztowań, brutalnych śledztw i wysokich wyroków. Garstka konspiratorów, mimo tragicznych losów, dała jednak przykład postawy obywatelskiej i wierności ideałom.

 

Wiele zawdzięczamy kobietom...
Mieszkańcy Beska świętowali Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny. Wieczór umiliły występy kabaretowe i muzyczne.

 

Najpopularniejsi Sportowcy Roku 2017 Korso Gazety Sanocockiej i wiele innych ciekawych artykułów.

Red.

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe