Mirosław Kaźmierczak Najpopularniejszym Trenerem Korso Gazety Sanockiej

  • 16.03.2018, 18:40 (aktualizacja 19.03.2018 13:38)
  • Krzysztof Lubomski
Podziel się:
Oceń:
Mirosław Kaźmierczak Najpopularniejszym Trenerem Korso Gazety Sanockiej Krzysztof Lubomski Mirosław Kaźmierczak, trener roku według czytelników Korso Gazety Sanockiej.
Mirosław Kaźmierczak, trener UKS Spartanie Zahutyń, to niesłychanie skromna i cicha osoba. Zawsze powtarza, że za dużo bierze, a za mało daje. To właśnie za osobowość jest tak poważany.

Nigdy łatwego życia nie miałeś. I w młodości i później, gdy założyłeś szkółkę gimnastyczną, mierzyłeś i mierzysz się z różnymi przeciwnościami losu.

Chociaż czasem jakieś problemy się przydarzają i jest dużo roboty przy pisaniu projektów, to muszę powiedzieć, że ostatni rok był znacznie lepszy. Mamy już sporo sprzętu i lepsze warunki do ćwiczeń. Otrzymaliśmy pomoc z różnych stron, cały czas pomagają też rodzice ćwiczących dzieci. Najgorsze są dalekie wyjazdy na zawody i związane z tym opłaty startowe, noclegi itd.

I stroje.

Wypadałoby, żeby zawodniczka miała przynajmniej jeden na sezon. Dziecko rośnie, zmienia się. To raz, dwa, że trzeba go zrobić własnoręcznie, bo nikt tego nie sprzedaje.

To jak funkcjonujecie? Zbierasz surowce wtórne, coś wam daje gmina. Czy to wystarcza?

Na ten rok dostaliśmy 18 tysięcy złotych, ale to nie wystarcza, więc w trakcie staram się jakoś to uzupełniać. Znajdują się sponsorzy i darczyńcy.

A co z budynkiem, w którym ćwiczycie? Są w nim dobre warunki?

Pięć lat temu wyremontowano go z funduszy europejskich. Sprawował nad nim pieczę urząd marszałkowski. Sołectwo nie mogło go wynająć klubowi. Teraz powinno się to zmienić. Wolałbym sam to wynająć, zapłacić za ogrzewanie (różnie z tym jest), media itd.

Był pomysł, żebyś przeniósł się do jednej z sanockich szkół.

Tak, ale sala, którą mi zaproponowano, wprawdzie jest wyższa, ale powierzchniowo mniejsza. Uciążliwy byłby też transport sprzętu.

Trenują u ciebie nie tylko dzieciaki z Sanoka i najbliższych okolic.

Przez dwa miesiące tego roku przewinęło się już 28 dzieci, m.in. z Ropienki, Dukli. Wiedzą, czego chcą. Dużo już potrafią, ćwiczą też w domu. Każde dziecko jest obdarzone innymi talentami, jedne bardziej gibkie i zdolne do tańca, drugie ma predyspozycje siłowe.

Pierwsze zawody, na które pojedziecie będą w kwietniu...

To Debiuty i Mistrzostwa Polski Fitness: Fit-Kid & Fitness Aerobic, które są eliminacjami do Mistrzostw Europy. W Debiutach mam jedną dziewczynkę, a na mistrzostwach – osiem. Myślę, że cztery pojadą na Mistrzostwa Europy do Chorwacji. W ciągu roku chcielibyśmy wyjechać przynajmniej sześć razy na zawody.

 

Krzysztof Lubomski

Zdjęcia (2)

Miro z Sabiną Tworek, redaktor naczelną Korso Gazety Sanockiej.
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
nortonfinance2017
nortonfinance2017 24.08.2018, 14:08
Jesteś poddawany weryfikacji długu lub administracji? Czy jesteś na czarnej liście? Czy nie radzisz sobie z miesięcznymi płatnościami? Czy chcesz kupić kredyt na dom, samochód lub firmę, ale nie jesteś objęty przeglądem długów lub administracją? Jeśli odpowiedziałeś TAK na którekolwiek z moich pytań? Prosimy o kontakt poprzez e-mail: [email protected]

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------