Postępują prace przy dworcu multimodalnym w Sanoku

  • 18.03.2018, 21:08
  • Urząd Miasta Sanoka

Podziel się:

Oceń:

Postępują prace przy dworcu multimodalnym w Sanoku Urząd Miasta Sanoka (4) Trwają prace przy budowie dworca multimodalnego w Sanoku.
Na placu budowy przy ul. Lipińskiego, przejętym początkiem roku przez wykonawcę – firmę BIPV System sp. z o. o. widoczne są już zbrojenia.

Nowy dworzec ma powstać do końca października tego roku. Jego powierzchnia wyniesie 1274 m2.

W dwukondygnacyjnym obiekcie znajdą się: poczekalnie, przechowalnia bagażu, kasy, bar z zapleczem socjalnym, boksy sklepowe, punkt informacji turystycznej, pomieszczenia techniczne dla ochrony i kierowców oraz toalety.

Przy dworcu przewidziano parking. Powstaną także windy, z czego dwie przy kładce nad torami. Ta z kolei zostanie całkowicie przebudowana.

Inwestycja powstaje w ramach projektu. „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejski Obszarze Funkcjonalnym Sanok – Lesko”.

Przedsięwzięcie opiewa na kwotę 30 mln zł, z czego blisko 20 mln złotych to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Projekt zakłada nie tylko budowę nowego dworca, ale także zakup 11 niskoemisyjnych autobusów, które dostarczy sanocki Autosan. Sanoczanie wybrali już ich kolor. W internetowym głosowaniu do gustu mieszkańcom przypadły barwy herbu miejskiego. Nowych, sanockich „boćków” na ulicach miasta możemy spodziewać się już w październiku bieżącego roku.

Urząd Miasta Sanoka

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe