KGW w Nadolanach kontra sołtys

  • 23.03.2018, 11:30 (aktualizacja 23.03.2018, 14:04)
  • Anna Twardy
Podziel się:
Oceń:
KGW w Nadolanach kontra sołtys Anna Twardy Wiejskie spotkanie w Nadolanach przeobraziło się we wzajemne pretensje.
W Nadolanach trwa walka o klucze. Po przeciwnych stronach barykady Koło Gospodyń Wiejskich oraz Zbigniew Kozimor, sołtys wsi.

Wiejskie spotkanie przeobraziło się we wzajemne pretensje. Okazuje się bowiem, że gospodynie wiejskie z Nadolan przechowują naczynia zakupione przez siebie w domu ludowym, ale nie mają kluczy do budynku.

- Panie wójcie, kobiety nie mają dojścia do sali - grzmiała Zofia Sabat, przewodnicząca KGW. - Jak kupujemy sprzęt, jest wszystko w porządku, drzwi są otwarte, ale tylko wniesiemy naczynia do środka, drzwi się zamykają. Taka jest zgoda i taka współpraca.

Przewodnicząca skarżyła się, że kobiety umawiają się ze Zbigniewem Kozimorem, sołtysem wsi, że otworzy im salę, a on nie przychodzi na spotkania.

- Coś jest tu nie tak - mówiła przewodnicząca. - Przychodzimy po klucze, umówione, pod dom sołtysa, a tutaj pozamykane. To będziemy go po wsi szukać? Nie jesteśmy pajacami!

Z kolei sołtys tłumaczy, że również pracuje i nie zawsze jest dostępny. Poza tym za kadencji innych gospodarzy wsi klucze do domu ludowego mieli tylko oni, co panie zripostowały, że wtedy koła nie było.

Okazało się, że kobiety dysponowały kiedyś kluczami, ale sołtys zabrał im je i wymienił zamki. Powód? Ktoś do zamków gumy napchał. Nowych kluczy jednak nie dostały.

Piotr Błażejowski, wójt gminy Bukowsko, który przysłuchiwał się dyskusji, apelował o zgodę.

Co wynikło z dyskusji - o tym przeczytacie w aktualnym wydaniu gazety.

Anna Twardy

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
--
-- 23.03.2018, 17:43
W Nadolanach pompa świeżo malowana nie będzie przez baby ruszana

Pozostałe