Czytelnicy piszą: VIII Droga Krzyżowa Służb Mundurowych w Zwierzyniu

  • 27.03.2018, 19:48 (aktualizacja 27.03.2018 19:59)
  • Mira Zalewska
Podziel się:
Oceń:
Czytelnicy piszą: VIII Droga Krzyżowa Służb Mundurowych w Zwierzyniu Inka Wieczeńska
Uroczystości przewodniczył JE ks. bp. Jan Wątroba, ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, a rozważania do poszczególnych stacji przygotował ks. Piotr Bartnik, proboszcz z Górzanki i przewodnik beskidzki.

Malowniczą trasą spacerową nad Sanem, wzdłuż której wybudował przed kilkunastu laty kaplice poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej pan Tadeusz Łukacz ze Zwierzynia, prowadzili mundurowych i cywilnych uczestników uroczystości przewodnicy turystyczni z Zarządu Wojewódzkiego PTTK z Rzeszowa i Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Karpaty" z Sanoka.

Poprzedzał ich patrol konny Komendy Wojewódzkiej Policji z Rzeszowa i księża kapelani poszczególnych formacji służb mundurowych.

W uroczystości uczestniczyli: przewodnicy turystyczni, harcerze, leśnicy, członkowie Kół Łowieckich, pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, policjanci, Wojsko Polskie, żołnierze Obrony Terytorialnej Kraju, funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celnej, Straży Ochrony Kolei, Zawodowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, pracownicy OWR Caritas w Myczkowcach, mieszkańcy Zwierzynia i Myczkowiec oraz okoliczni mieszkańcy co roku uczestniczący w tej Drodze Krzyżowej.

Lokalne władze samorządowe reprezentowali: Andrzej Olesiuk, starosta leski, Marek Małecki, przewodniczący Rady Powiatu Leskiego, Krzysztof Zapała, wójt gminy Olszanica. O udokumentowanie tegorocznej Drogi Krzyżowej zadbali znani fotograficy: Inka Wieczeńska z Ustrzyk Dolnych i Zygmunt Nater z Leska.

Po przejściu nadsańskiej Drogi Krzyżowej zebrani udali się do Ośrodka Caritas w Myczkowcach, gdzie uczestniczyli w uroczystej koncelebrowanej mszy św. pod przewodnictwem JE ks. bpa Jana Wątroby. Piękną oprawę muzyczną przygotowali muzykalni policjanci z Komendy Powiatowej w Lesku i Komendy Powiatowej w Ustrzykach Dolnych. Tradycyjnie - na zakończenie - ks. Bogdan Janik ugościł wszystkich smacznym i gorącym żurkiem w stołówce ośrodka. Ustalono, że przyszłoroczną uroczystość poprowadzi Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego.

Mira Zalewska

Zdjęcia (8)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------