Nowy numer Korso Gazety Sanockiej już w sprzedaży

  • 28.03.2018, 19:02 (aktualizacja 04.04.2018, 23:01)
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Nowy numer Korso Gazety Sanockiej już w sprzedaży

W świątecznym wydaniu Korso Gazety Sanockiej przeczytacie m.in.:

Radni blokują Prusiek
Tylko jednej uchwały brakowało, aby mieszkańcy Prusieka mogli dojeżdżać do Sanoka miejską linią nr 4. Wydawało się to czystą formalnością, a jednak zabrakło woli większości radnych gminy Sanok. Autobus nadal będzie kończył swój kurs w Sanoczku i tam czekał, a do sąsiedniego Prusieka, trzy kilometry dalej, nie pojedzie.

Kto obsługuje CIS
Dwie kancelarie prawne. Jedna z Sanoka od projektów i na piśmie, druga z Warszawy od sądowych batalii i na tzw. "gębę". Taką obsługą prawną dysponuje Centrum Integracji Społecznej w Sanoku.

A gdzie kultura?
Śnieg się roztopił i odsłonił to, czego wielu mieszkańców Sanoka nie chciałoby oglądać. Psie odchody zalegają na trawnikach i chodnikach, a wielu właścicieli psów nic sobie z tego problemu nie robi.

Nie Ogrodowa, a Problemowa
Pejzaż księżycowy - tak w skrócie można opisać jedną z ulic na dużym sanockim osiedlu. W połowie lutego zdesperowani mieszkańcy ulicy Ogrodowej na osiedlu Błonie przesłali pismo do burmistrza Tadeusza Pióro w sprawie remontu drogi, chodników i likwidacji znaku drogowego D-40 strefa zamieszkania. Pod apelem podpisało się 86 osób.

Kazimierz Węgrzyn

Radny powiatu sanockiego opowiada o kadencji 2014-2018.

 

Niepełnosprawni jak kukułcze jajo
Małe, ciasne pomieszczenia w starej organistówce w Besku. W takich warunkach przebywają podopieczni Dziennego Centrum Aktywności, działającym przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


Z Kopciuszka w księżniczkę
Dziennikarze z podkarpackich mediów, w tym Korso Gazety Sanockiej, uczestniczyli w wyjeździe studyjnym przygotowanym przez gminę Olszanica. Przez trzy dni grupa poznawała atrakcje turystyczne nie tylko w Polsce, ale również na Słowacji.


Maria Romanek - milionerka z gór
W Bezmiechowej Dolnej w powiecie leskim mieszka milionerka. Maria Romanek, emerytowana nauczycielka języka polskiego, jako druga w historii programu zdobyła milion złotych w teleturnieju "Milionerzy".

 

Pamięć w drewnie zaklęta
To kolejna opowieść o sanockim parku etnograficznym. Najbardziej okazałym i jednym z najstarszych skansenów w Polsce, który jest wizytówką miasta i całego regionu. W tym roku mija już sześćdziesiąt lat od powstania tego niezwykłego muzeum.

Obrzędy Wielkiego Tygodnia
Od Niedzieli Palmowej w Kościele rzymskokatolickim rozpoczyna się Wielki Tydzień. O Świętym Triduum Paschalnym opowiada ks. dziekan dr Andrzeja Skiba, proboszcz parafii farnej w Sanoku.


Całun Turyński
Całun Turyński to długie na 4,4 m, a szerokie na 1,1 m lniane płótno, na którym widnieje odbicie ubiczowanego, umęczonego i ukrzyżowanego mężczyzny, Jezusa Chrystusa - jak wierzą chrześcijanie. O związanych z nim tajemnicach mówił podczas kolejnego Wieczoru Chwały Echo Krzysztof Sadło.

Mama Warhola
Już w kwietniu czeka nas premiera niezwykłej płyty zespołu Tołhaje. Motyw przewodni to nawiązanie do Julii, mamy Andy`ego Warhola, znanego artysty.

Świąteczna krzyżówka i mnóstwo sportu.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

 

Redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe