Nie Ogrodowa, a Problemowa

  • 3.04.2018, 06:00
  • Tomasz Majdosz
Podziel się:
Oceń:
Nie Ogrodowa, a Problemowa Tomasz Majdosz Przy zwiększonym ruchu samochodowym ulica Ogrodowa w Sanoku będzie coraz bardziej niszczeć i zapadać się. Dlatego potrzebny jest pilny remont.
Pejzaż księżycowy - tak w skrócie można opisać jedną z ulic na dużym sanockim osiedlu.

W połowie lutego zdesperowani mieszkańcy ulicy Ogrodowej na osiedlu Błonie przesłali pismo do burmistrza Tadeusza Pióro w sprawie remontu drogi, chodników i likwidacji znaku drogowego D-40 strefa zamieszkania. Pod apelem podpisało się 86 osób.

W rozmowie Adam Sieczkowski, przewodniczący zarządu Rady Osiedla Błonie, wyjaśnia, że sprawa ulicy Ogrodowej była szczegółowo omawiana podczas zarządu rady dzielnicy, 22 marca. Podjęto m.in. uchwałę o wszczęciu czynności zmierzających do likwidacji znaku strefa zamieszkania.

- Droga jest wąska, a ogrodzenia naszych posesji znajdują się dosłownie przy jezdni - mówi jeden z mieszkańców - wystarczy, że ktoś na chwilę postawi auto, żeby otworzyć bramę, już jakiś "dobrotliwy" robi zdjęcia i przesyła na policję. A nasi funkcjonariusze widocznie w takich sytuacjach są skrupulatni, przyjeżdżają szybko i wlepiają mandaty. Często płacimy wysokie kary, bo parkujemy przecież na strefie zamieszkania. Dlatego staramy się o zniesienie znaku D-40.

Także starostwo powiatowe, po ustaleniach na Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która odbyła się 22 lutego, zwróciło się z pismem do burmistrza o rozważeniu konieczności usunięcia znaku strefa zamieszkania i zastąpienia go innym rozwiązaniem organizacji ruchu drogowego.

Inną sprawą jest, że droga od lat czeka na kapitalny remont. Jak tłumaczą mieszkańcy, kiedyś ulica Ogrodowa była żwirową drogą ubitą przez samochody. Potem wylano na niej asfalt bez utwardzenia i odpowiedniego podkładu i tak już zostało. Z czasem jezdnia miejscami się zapadła, powstały dziury i koleiny. Studzienki dosłownie sterczą nad drogą, korzenie okolicznych drzew dodatkowo rozsadziły asfalt. Zrozpaczeni mieszkańcy ulicy Ogrodowej zwracają też uwagę na studzienki wód opadowych, które w czasie deszczu wybijają wodę, a ta  zalewa ich posesji.

Początkiem marca mieszkańcy otrzymali odpowiedź z urzędu, w której burmistrz Edward Olejko informuje, że w bieżącym roku ulica Ogrodowa nie jest ujęta w planie inwestycyjnym i jak czytamy dalej w piśmie - Niniejsze zadanie będzie brane pod uwagę w ramach zadań inwestycyjnych przy tworzeniu budżetu na kolejne lata.

Tym samym Ogrodowa stanie się faktycznie ulicą Problemową, bo czas będzie działał na jej niekorzyść. Dziur i zapadlin powstanie na pewno więcej. Wniosek o zlikwidowanie oznaczenia strefy zamieszkania na tej wąskiej ulicy, jak poinformował mieszkańcom urząd, zostanie przedłożony Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Tomasz Majdosz
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Tomek
Tomek 16.04.2018, 11:37
A zobaczcie sobie jak wygląda ulica Nowa w Zagórzu, i gratulacje dla tego komu uda się nią przejechać

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------