Reklama

25 lat dla Was

Opublikowano: sob, 29 paź 2016 06:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mija dokładnie ćwierć wieku od momentu powołania do życia Agencji Wydawniczo-Reklamowej „Korso”. Agencja, oprócz gazety w Mielcu, wydaje również tygodnik w Kolbuszowej i Sanoku. Uroczysta gala z okazji 25-lecia Korso odbyła się w ostatni piątek, 21 października, w Karczmie Polskiej w Mielcu.

Jubileuszowa gala Korso zgromadziła wielu zacnych gości i przyjaciół wydawnictwa. Włodarzy województwa podkarpackiego, powiatu, posłów ziemi mieleckiej i kolbuszowskiej. Nie mogło zabraknąć także pracowników wydawnictwa. Tych obecnych i tych, który już w Korso nie pracują. Pojawili się również przedstawiciele Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oraz Polskiej Izby Prasowej.

Galę poprowadzili Anna Mokrzycka, dyrektor wydawnictwa AWR Korso i Jerzy Jurecki, twórca i wydawca Tygodnika Podhalańskiego, „Dziennikarz Roku” 2012.

O historii Korso opowiedział zebranym jego założyciel i prezes Bogdan Rojkowicz.

– Mówiąc o historii tego wydawnictwa, warto wspomnieć jego początki. Jak mówi Biblia, na początku był chaos i tak też było w przypadku Korso. Tutaj warto wspomnieć pamiętny 1991 rok. Grupa dwunastu śmiałków założyła Agencje Informacyjno-Reklamową „AIR PRESS”. Dzisiaj ta agencja nazywa się Korso. Pierwsza nazwa wydawnictwa nawiązywała do tradycji lotniczych Mielca. Tak się wtedy złożyło, że zostałem pierwszym prezesem i tak pełnię tę funkcję do dnia dzisiejszego. Rozpoczęliśmy wtedy dosyć niepewnie. Wiedzieliśmy, że po obradach „Okrągłego Stołu” nie będzie łatwo. To były takie czasy, gdzie wreszcie zaczęliśmy marzyć o lepszym jutrze. Wtedy naszym marzeniem było tylko jedno, żeby to nasze Korso przetrwało 10 lat. Potem Korso zaczęło się rozwijać. Przeszło rewolucję technologiczną. Dziś Korso jest zarówno w wydaniu prasowym jak i w internecie – zaznaczył w okolicznościowym przemówieniu. W czasie gali słowa uznania dla wydawnictwa wyrazili goście. Podziękowania za zaufanie i wsparcie w codziennej pracy prezesowi wydawnictwa Bogdanowi Rojkowiczowi i wiceprezes Sabinie Kozioł przekazały redaktor naczelne, z Mielca Monika Świetlińska, z Kolbuszowej Joanna Serafin i z Sanoka Sabina Tworek.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.