Masowa wycinka na Stróżowskiej [ZDJĘCIA]

  • 12.04.2018, 13:24 (aktualizacja 12.04.2018 13:46)
  • Agnieszka Szczepańska
Podziel się:
Oceń:
Masowa wycinka na Stróżowskiej [ZDJĘCIA] Czytelnik
Zaniepokojeni czytelnicy prosili nas o wyjaśnienie przyczyn masowej wycinki drzew przy ulicy Stróżowskiej w Sanoku, po lewej stronie, tuż za tzw. starą prochownią. W związku z tym zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Sanoka z pytaniem, ile drzew wycięto we wskazanym miejscu, a także z jakiego powodu i na czyj wniosek.

Aneta Kończak-Kucharz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, informuje, że działka mienia komunalnego nr 2247 w obrębie dzielnicy Posada o nazwie "Stróżowska I" została przeznaczona uchwałą Rady Miasta Sanoka z 17 lipca 2012 r. pod zabudowę produkcyjną i usługową.

- Stąd też wycinka drzew podyktowana była koniecznością przywrócenia terenu do celu określonego w wyżej wymienionej uchwale oraz przygotowaniem go pod ewentualne przyszłe inwestycje - dodaje naczelnik Kończak-Kucharz. - Do tutejszego urzędu zgłaszali się kilkakrotnie inwestorzy gotowi do zainwestowania na tej działce, lecz widząc zadrzewienia i zakrzaczenia, odstępowali od rozmów.

Dlatego też burmistrz Sanoka wnioskował o wycięcie drzew rosnących przy "Stróżowskiej I". Decyzją z 5 marca br. starosta sanocki zezwolił na usunięcie 121 drzew rosnących na wspomnianej działce. W zamian za to burmistrz miasta zobowiązany jest wykonać w najbliższym sezonie wegetacyjnym nasadzenia zastępcze drzew na działkach mienia komunalnego, położonych w dzielnicy Olchowce, Wójtostwo i Dąbrówka.

 

Agnieszka Szczepańska
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Drzewa rosną bardzo długo
Drzewa rosną bardzo długo 12.04.2018, 15:03
Szkoda, że nie więcej tych zdjęć. Co one wnoszą do sprawy? W piecu najlepiej palić drzewem, stąd i ta rzeź. Nie pierwsza. Nie ostatnia.Traktują co niektórzy miasto lub dzielnicę jak swój prywatny folwark. Koło tej "przychodni" obok policji wycięto też ponad 20 drzew. Powstał parking. Zasłanianie się jakimś potencjalnym inwestorem jest nie na miejscu. Inwestor może wyciąłby to w połowie i na własny koszt, a nie na koszt dojnej krowy - w tym wypadku miasta Sanok
passek
passek 12.04.2018, 13:53
NIEMIEC HALE DLA WIEZNIOW CHCE WYBUDOWAC ZEBY CHLUPNIKOM ROBOTE ZABRAC SPRAWA PRZYKLASNIETA

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------