Pijany radny w środku Sanoka obrażał policjantów i ratowników medycznych

  • 13.04.2018, 08:47 (aktualizacja 13.04.2018 16:41)
  • TM
Podziel się:
Oceń:
Pijany radny w środku Sanoka obrażał policjantów i ratowników medycznych pixabay.com
U 70-letniego radnego miejskiego stwierdzono 1,8 promila alkoholu.

Publikujemy oficjalne stanowisko i relację sanockiej policji w uzgodnieniu z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie na temat zdarzenia z 10 kwietnia w Sanoku.

"We wtorek 10 kwietnia o godz. 12.45 przy ul. Słowackiego w Sanoku ratownicy z pogotowia ratunkowego udzielali pomocy mężczyźnie, który leżał na chodniku. Mężczyzna posiadał na czole zadrapania. W momencie udzielania pomocy mężczyzna zrobił się agresywny wobec ratowników, wyzywał ich, używał wulgaryzmów, obrażał i nie chciał aby udzielać mu jakiejkolwiek pomocy.

W związku z tym na miejsce wezwano policjantów. Gdy przyjechali, mężczyzna znajdował się w karetce pogotowia. Widząc funkcjonariuszy skierował swoją agresję w ich kierunku. Wymachiwał rękami, znieważał policjantów, wyzywał, stosował wulgaryzmy i nie chciał podać danych osobowych, jego zachowanie wskazywało, że jest nietrzeźwy.

Mężczyzna wykrzykiwał, że jest radnym miasta Sanoka i powołując się na szerokie znajomości groził policjantom (również zwolnieniem ze służby) chcąc, aby odstąpili od podjętych czynności służbowych. W związku z niestosowaniem się do poleceń policjantów oraz agresją zostały mu założone kajdanki na ręce. Mężczyzna został zatrzymany.

Okazał się nim 70-letni mieszkaniec Sanoka - radny miejski. Mężczyzna po zbadaniu przez lekarza został osadzony w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało, że 70-latek ma w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

11 kwietnia mężczyzna został przesłuchany, przedstawiono mu zarzuty znieważenia ratowników medycznych oraz znieważenia policjantów i stosowanie gróźb bezprawnych w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej (art.224§ 2 i 226 kk). Po wykonaniu czynności został zwolniony z aresztu. Wobec 70-latka sąd może nawet orzec karę pozbawienia wolności do lat 3.

Szczegóły tej sprawy opublikujemy w najnowszy, 16 numerze Korso Gazety Sanockiej.

TM
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Maniek
Maniek 15.04.2018, 13:55
Szara rzeczywistość Sanoka. Alkoholizm jest tutaj wszędzie.
mieszkanka Sanoka
mieszkanka Sanoka 14.04.2018, 11:06
Skoro to radny miejski, więc osoba publiczna, proszę podać dane personalne i z jakiej opcji politycznej. Prawo chyba na to zezwala.
Redakcja
Redakcja 14.04.2018, 21:55
Art. 13 prawa prasowego zakazuje publikowania w prasie danych osobowych i wizerunku osób, przeciwko którym toczy się postępowanie przygotowawcze lub sądowe, a także danych osobowych i wizerunku świadków, pokrzywdzonych i poszkodowanych, chyba że osoby te wyrażą na to zgodę. Jesteśmy gazetą niezależną, ale nie prasą, która może pozwolić sobie na omijanie prawa. Sprawę pijanego radnego badamy, a to co możemy, opublikujemy w najnowszym numerze. Pozdrawiamy.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------