Cztery tysiące rozdanych drzewek

  • 14.04.2018, 08:37 (aktualizacja 17.04.2018 08:54)
  • DC
Podziel się:
Oceń:
Cztery tysiące rozdanych drzewek DC Sadzonki posadzą również przedszkolaki z Akademii Małego Geniusza w Sanoku.
W tegorocznej akcji „Drzewko dla sanoczan” rozdano około cztery tysiące sadzonek drzew liściastych i iglastych. Była to już 21. edycja.

- Akcja, jak co roku, cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród sanoczan jak i osób z okolicznych miejscowości – mówi Ryszard Rygliszyn, prezes Bieszczadzkiego Okręgu Ligii Ochrony Przyrody w Sanoku. - W piątek, 13 kwietnia, rozdaliśmy blisko cztery tysiące sadzonek, zaś przez 21 lat - około kilkaset tysięcy. Dzięki pomocy Nadleśnictwa Brzozów oraz Baligród mogliśmy rozdać sadzonki takich drzew, jak modrzew, jodła, buk, wiąz górski oraz lipy, która cieszyła się sporym zainteresowaniem, głównie wśród pszczelarzy.

Ryszard Rygliszyn uważa, że tegoroczna akcja była bardzo udana, twierdzi, że w kolejnych latach odbędą się następne, dzięki którym zostaną posadzone kolejne tysiące drzew.

W tym roku Koło Naukowe Młodych Pedagogów, którego jedną z działeczek jest Amelia Piegdoń, prezes sanockiego Oddziału Ligi Przyrody w Sanoku, zorganizowało dla najmłodszych mnóstwo zabaw i konkursów. Dzieci otrzymały drzewka, które wraz ze swoimi opiekunami posadzą na swoich posesjach czy w przydomowych ogródkach. W konkursach dzieci mogły wygrać budki lęgowe dla ptaków.

- Do Przedszkola nr 3 w Sanoku trafiło 300 sadzonek, chcemy by dzieci już od najmłodszych lat wiedziały jak ważne są dla nas drzewa i aby nauczyły się dbać o przyrodę - dodaje Ryszard Rygliszyn.

W Akcji “Drzewko dla sanoczan” wzięły również udział przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola “Akademia Małego Geniusza”, które z dumą posadziły sadzonki we własnym ogrodzie.

Organizatorami akcji byli: burmistrz Tadeusz Pióro oraz Zarząd Okręgu Bieszczadzkiego Oddziału Ligii Ochrony Przyrody w Sanoku, natomiast współorganizatorami - Nadleśnictwo Brzozów i Baligród.

DC

Zdjęcia (11)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------