Wernisaż wystawy Młodzi Figuratywni w BWA Galerii Sanockiej

  • 18.04.2018, 12:47 (aktualizacja 18.04.2018, 13:00)
  • Materiały nadesłane

Podziel się:

Oceń:

Wernisaż wystawy Młodzi Figuratywni w BWA Galerii Sanockiej
BWA Galeria Sanocka i Fundacja 2 wymiary zapraszają na wernisaż wystawy zbiorowej "Młodzi Figuratywni".

We wnętrzach BWA Galerii Sanockiej oraz warszawskiej Stacji Muranów 21 kwietnia o godzinie 18.00 zostaną zaprezentowane płótna czworga młodych artystów: Leny Achtelik, Pawła Baśnika, Klaudii Laty oraz Pawła Tymcia. Młodzi twórcy wyróżniają się na tle swoich rówieśników dzięki przywiązaniu do doskonałego, klasycznego warsztatu malarskiego oraz twórczemu dialogowi z tradycją malarstwa. „Młodzi figuratywni" to projekt cykliczny. Podczas pierwszej edycji będzie można zobaczyć subiektywny wybór prac, podejmujących, w sposób często nieoczywisty, temat cielesności człowieka. Jak podaje Marcin Krajewski, w obrazach młodych twórców odnajdziemy niezwykle osobiste, a co za tym idzie, odmienne wizje tego, czym jest ciało i jakim przemianom podlega. Pomimo swojego wieku, artyści tworzą malarstwo pełne tajemnicy, niejednoznaczne, często mroczne, wchodzące w interakcję z odbiorcą i poruszające jego wrażliwość.

Kuratorami wystawy są Monika Beczek-Szczypior oraz Marcin Wilczyński. Wystawę będzie można oglądać od 23 kwietnia do 11 maja.

Zapraszamy!!!
 

Materiały nadesłane

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe