Emilka, która kocha skrzypce

  • 23.04.2018, 15:15 (aktualizacja 23.04.2018, 17:09)
  • PSM I i II st. w Sanoku
Podziel się:
Oceń:
Emilka, która kocha skrzypce PSM I i II st. w Sanoku Emilka Linka ze swoją nauczycielką Grażyną Dziok i akompaniatorem Tomaszem Putrzyńskim.
Emilia Linka, młodziutka skrzypaczka z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku, otrzymała III nagrodę w prestiżowym VI Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym "Vivaldi 340", który odbywał się w dniach 18-21 kwietnia w Wieliczce.

W konkursie wzięło udział dwustu młodych uczestników z Polski, Austrii, Białorusi, Norwegii i Ukrainy. Uczennica klasy skrzypiec Grażyny Dziok zaprezentowała się w najliczniejszej, 66-osobowej grupie wiekowej. Wykonała Koncert g-moll Antonio Vivaldiego oraz wirtuozowski utwór Henryka Wieniawskiego  "Obertas". Emilce akompaniował Tomasz Putrzyński.

W jury konkursu zasiadali znakomici skrzypkowie: prof. Marek Szwarc z Uniwersytetu Muzycznego w  Warszawie, prof. Łukasz Błaszczyk z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz kompozytorka Ewa Iwan.

Grażyna Dziok jest bardzo dumna ze swojej wychowanki:

- Emilia to utalentowana dziewczynka, która znakomicie radzi sobie na scenie. Oczywiście występy na tak poważnych konkursach poprzedzone są godzinami ćwiczeń, lekcji i prób. Konieczne jest zaangażowanie ze strony ucznia, jego rodziców i nauczyciela. Talent i praca to najlepsze połączenie. Emilka, mimo młodego wieku, ma już za sobą sukcesy na kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Gra na instrumencie lutniczym, wykonanym przez swojego tatę, lutnika, pana Tomasza Linkę. Kocha swoje skrzypce, angażuje się w pracę i poznaje trudne arkana techniki gry na tym wspaniałym instrumencie.

PSM I i II st. w Sanoku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe