Pomnik upamiętniający ofiary gór i ratowników niszczeje

  • 30.04.2018, 15:30
  • ST
Podziel się:
Oceń:
Pomnik upamiętniający ofiary gór i ratowników niszczeje Mirosław Piela Pomnik na Połoninie Wetlińskiej niszczeje, ale jest nadzieja, że w najbliższym czasie zostanie odnowiony.
Na szlaku prowadzącym na Połoninę Wetlińską straszy niszczejący pomnik upamiętniający ofiary gór i ratowników niosącym im pomoc.

Zadzwonił do nas Mirosław Piela, radny z Lutowisk, który poprosił o interwencję w tej sprawie.

- Pomnik sypie się od jesieni - mówi. - Obok niego przechodzi mnóstwo turystów, którzy muszą patrzeć na odpadające płyty. Uważam, że ktoś powinien zająć się jego renowacją, w końcu ludziom, którzy zginęli, należy się szacunek.

Okazuje się, że pomnik, o którym mowa, zaprojektował i wykonał w 2011 roku Roman Dawidziak, rzeszowski konserwator zabytków, ratownik GOPR.

- Pomnik jest już zabezpieczony i czeka na fachowca, który go budował - wyjaśnia Krzysztof Szczurek, naczelnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR. - Zostanie albo odremontowany, albo usunięty. Z pewnością nie jest tak, że pomnik niszczeje - zaznacza - ponieważ płyta odpadła dopiero w sobotę, 14 kwietnia, i od razu zainterweniowaliśmy.

ST
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------