Darmowe bilety kolejowe. Sprawdźcie, kto może je otrzymać

  • 4.05.2018, 18:48 (aktualizacja 04.05.2018 18:52)
  • materiał nadesłany
Darmowe bilety kolejowe. Sprawdźcie, kto może je otrzymać pixabay.com
3 maja Komisja i Parlament Europejski postanowiły uruchomić pionierski projekt darmowych kolejowych biletów miesięcznych Interrail dla 15.000 młodych Europejczyków. Bilety te będą obowiązywać na terenie całej Unii Europejskiej.

- Kiedy miałam osiemnaście lat podróż pociągiem po Europie była dla mnie utopijną wizją z zachodnich książek podróżniczych - mówi Elżbieta Łukacijewska, posłanka do Parlamentu Europejskiego i członkini komisji Transportu i Turystyki. - Dlatego dzisiaj zdecydowanie opowiadam się za każdym projektem, który przybliży młodym Polakom Europę i pozwoli nam budować wspólną europejską tożsamość.

Dzięki takim projektom, jak #DiscoverEU, czy Erasmus młodzi ludzie mogą w pełni korzystać z dobrodziejstw swobody przepływu osób. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w pracach nad nim” - mówi Elżbieta Łukacijewska, posłanka do Parlamentu Europejskiego i członkini komisji Transportu i Turystyki.


Już w sezonie wakacyjnym 2018 r., aż 15 tys. osiemnastolatków otrzyma bile InterRail, który pozwoli im odbyć podróż pociągiem na terenie aż 30 państw w Europie. InterRail jest specjalnym rodzajem biletu długoterminowego, który pozwala nie tylko na podróżowanie długodystansowymi pociągami czy promami od Wielkiej Brytanii aż po Portugalię czy Grecję, ale także umożliwia korzystanie ze zniżki na hotel oraz w restauracjach.


Aby wziąć udział w projekcie, młodzi kandydaci powinni ukończyć 18 lat przed 1 lipca i wypełnić formularz. Wnioski można składać od czerwca, a podróż zacznie się tego lata. Więcej szczegółów na temat tego programu dostępnych będzie już 10 maja na specjalnie utworzonej w tym celu platformie internetowej. Informacji należy szukać wpisując #DiscoverEU.

materiał nadesłany
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
martini
martini 23.05.2018, 23:22
Dobry dzień,
Czy potrzebujesz bezpośredniej, łatwej i szybkiej oferty pożyczki z banku lub prywatnego pożyczkodawcy? Oferujemy pożyczkę w wysokości 3% rocznie. Prosimy o odpowiedź, jeśli potrzebujesz pożyczki. Skontaktuj się ze mną poprzez e-mail: [email protected]

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------