Wysyp kłusowników na Sanie i na stawie w Hłomczy

  • 06.05.2018, 18:28 (aktualizacja 08.05.2018, 08:35)
  • at

Podziel się:

Oceń:

Wysyp kłusowników na Sanie i na stawie w Hłomczy SSR Kłusownikom grozi grzywna za połów niewymiarowych ryb na dziesięć wędek na stawie w Hłomczy.
Straż rybacka z Sanoka złapała trzech kłusowników. Mężczyźni nielegalnie łowili ryby, do tego zaśmiecali teren łowiska.

Funkcjonariusze SSR zatrzymali wędkarzy w Święto Konstytucji 3 Maja. Jeden z mężczyzn, bez karty wędkarskiej łowił ryby na Sanie w Tyrawie Solnej. Z kolei na stawie w Hłomczy zauważono dwóch mężczyzn łowiących na dziesięć wędek. Jako przynęty używali niewymiarowych ryb - wzdręg, kukurydzy oraz czerwonych i białych robaków.

Połów kłusownicy ukryli w siatce. Po zmierzeniu okazało się, że znajduje się w niej niewymiarowy szczupak (37 cm), wzdręgi (piętnaście sztuk, z których najmniejsze miały 6 cm) oraz karasie. Łącznie strażnicy naliczyli 48 sztuk ważących około 15 kg. Żywe ryby w dobrym, złym i bardzo złym stanie wypuścili do stawu.

Na brzegu i skraju wody znajdowało się dużo martwych ryb: wzdręgi, płocie i okonie (świeże). Ponadto wokół było pełno śmieci, puszek, plastikowych worków, opakowań po robakach oraz butelek po alkoholu. Strażnicy złożą zawiadomienie na kłusowników do Państwowej Straży Rybackiej. Grozi im grzywna w formie mandatu, a sprawa trafi do Sądu Rejonowego w Sanoku.

 

at

Zdjęcia (6)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
rudy donek
rudy donek 08.05.2018, 05:28
Od kiedy to SAN płynie przez TYRAWĘ WOŁOSKĄ? MĄDRALE!
remix
remix 06.05.2018, 19:40
a w niunia kłusoli i do wody,,,,brawo SSR,tak trzymać...

Pozostałe