Eko piknik w I LO

  • 09.05.2018, 19:12 (aktualizacja 09.05.2018, 19:16)
  • Magda Połdiak-Łonyszyn
Podziel się:
Oceń:
Eko piknik w I LO zdjęcie nadesłane Uczniowie z I LO w Sanoku w jednym paluszku mają anatomię człowieka.
26 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku odbył się Piknik Ekologiczny. Wzięła nim udział nie tylko społeczność szkolna, lecz również zaproszeni goście – ponad 280 uczniów klas III gimnazjów z powiatu sanockiego.

Zaproszeni goście uczestniczyli w interdyscyplinarnym konkursie, składającym się z kilkunastu zadań, wymagających różnorodnej wiedzy, umiejętności, entuzjazmu oraz pasji odkrywczej. Zawodnicy podzieleni na kilkuosobowe grupy przygotowywali plakat promujący ochronę środowiska, uczestniczyli w karaoke, śpiewając piosenki o tematyce ekologicznej, budowali wieże z papieru, a także próbowali znaleźć wyjście z escape room`ów - matematycznego, geograficznego i historycznego. Całości dopełniały konkurencje sportowe oraz poczęstunek eko: kiełbaski z ogniska przygotowanego w ogródku przy kaplicy św. Maksymiliana przez ks. Jacka Michno.

W tle konkursowych zmagań odbywało się zwiedzanie szkoły i poznawanie jej oferty edukacyjnej. Podczas finału na szkolnej hali sportowej ogłoszono zwycięzców konkursowych zmagań, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsora eko pikniku – Konsorcjum Olejów Przepracowanych. Na pożegnanie wszyscy uczestnicy pikniku zaśpiewali eko wersję znanego przeboju Przez Twe oczy zielone, a niektórzy nawet dali się porwać tanecznym rytmom na parkiet.

Przedłużeniem tego pikniku są dwa konkursy, które będą rozstrzygnięte we wrześniu. Ekologiczny konkurs fotograficzny EkoFoto jest skierowany indywidualnie do uczniów. Natomiast konkurs na zbiórkę makulatury skierowany jest do szkół. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez wymienioną wcześniej firmę – Konsorcjum Olejów Przepracowanych, której serdecznie dziękują organizatorzy pikniku.

- Sądzę, że udało nam się połączyć promowanie eko postaw i akcję informacyjną na temat naszej szkoły z fantastyczną zabawą – podsumowała Ewa Mazepa, koordynatorka przedsięwzięcia.

Następne takie wydarzenie już za rok – zapraszamy do I LO im. KEN w Sanoku!

 

Magda Połdiak-Łonyszyn

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe