Gzymsy z sanockich kamienic runęły ponad pół roku temu. Mieszkańcy pytają: kiedy będzie remont?

  • 14.05.2018, 08:00
  • Anna Twardy
Podziel się:
Oceń:
Gzymsy z sanockich kamienic runęły ponad pół roku temu. Mieszkańcy pytają: kiedy będzie remont? Anna Twardy Jedną z kamienic, która wymaga remontu, jest ta na styku ulic Kościuszki i Jagiellońskiej w Sanoku.
Minęło pół roku od momentu, gdy z kamienicy na styku ulic Kościuszki i Jagiellońskiej w Sanoku kawałek gzymsu runął na chodnik. Wtedy na szczęście nikt nie ucierpiał, ale szkoda, zabezpieczona siatką, po tylu miesiącach, nadal nie została naprawiona. Mieszkańcy zastanawiają się dlaczego.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Janem Paszkiewiczem, prezesem Zarządu Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej, który poinformował, że zwłokę narzuciły przepisy prawa budowlanego. Rozpoczęcie robót zależało od uzyskania wymaganych opinii i pozwoleń budowlanych przez SPGM w zakresie budynków wspólnot mieszkaniowych oraz urzędu miasta w zakresie budynków komunalnych

- Chodzi tutaj zarówno o uzgodnienia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w zakresie objętym ochroną konserwatorską na wszystkich etapach, a więc opracowania projektu i wydania decyzji o pozwoleniu na budowę, jak również o etap końcowych decyzji architektonicznych - tłumaczy prezes Paszkiewicz.

 

O tym, kiedy zostaną przeprowadzone remonty przeczytacie w numerze 18 Korso Gazety Sanockiej.

Anna Twardy
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------