Szlam w rowie na ulicy Piastowskiej

  • 15.05.2018, 14:00 (aktualizacja 16.05.2018 09:54)
  • Anna Twardy
Szlam w rowie na ulicy Piastowskiej Anna Twardy Woda przepływająca przez mostek Zofii Gruny przypomina ścieki. Wszystko przez zanieczyszczenia, które ktoś spuszcza do rowu.
Przy ulicy Piastowskiej w Sanoku ktoś wypuszcza do rowu zanieczyszczenia. Szlam osiada przy mostku, prowadzącym na posesję jednej z mieszkanek, powodując, że przepływ wody jest utrudniony.

- Niepokoi nas odór i osad, który zanieczyszcza wodę  - mówi Zofia Gruna. - Nie wiadomo, co to za paskudztwo. Trudno oddychać, stojąc na mostu, a gdyby ktoś wpadł do tego szlamu? Przecież to można się zatruć, nabawić jakiejś choroby! Poza tym jak to wygląda? I to jeszcze przed moją posesją! Ostatnio na ulicy leżały skrawki papieru toaletowego i inne zanieczyszczenia. Posprzątałam to, bo nie miałam wyjścia.

Incydent zgłosiliśmy Straży Miejskiej w Sanoku, która pojechała na miejsce i stwierdzila, że problem istnieje.

- Byliśmy na ulicy Piastowskiej i faktycznie ktoś zanieczyszcza ten rów - mówi komendant Marek Przystasz. - Przeprowadzimy szerszą kontrolę domów, które nie są podłączone do kanalizacji, gdyż miejsce, w którym gromadzą się zanieczyszczenia, może być sporo oddalone od miejsca ich spuszczania do rowu. Zazwyczaj da się ustalić, kto jest sprawcą zanieczyszczenia. Spróbujemy rozwiązać ten problem.

Komendant zaznacza, że zanieczyszczenia nie muszą być spuszczane cały czas. Mogą występować cyklicznie, dlatego takie przypadki, jak tylko się pojawią, najlepiej zgłosić od razu strażnikom miejskim. W Sanoku tego rodzaju problemy są zgłaszane sporadycznie.

 

Anna Twardy
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------